Кава під час вагітності

В очікуванні дитини, будь-яка жінка перестає бути егоїсткою і весь час думає лише про свого малюка. З такими шкідливими звичками як алкоголь і куріння і так зрозуміло, так як все очевидно, але ось що робити з кавою під час вагітності поки не ясно. Багато лікарів сходяться на тому, що під час вагітності краще не вживати каву.

mojno-li-pit-chay-pri-beremennosti.jpg.pagespeed.ce_.Iy4Zdy5ROU-640x404

Вплив кави на організм вагітної жінки

Всі знають, що представлений напій здійснює збудливий ефект на нервову систему, покращує процеси в мозку і робить тиск вищим. Саме це може бути небезпечним для жінки в період вагітності? Спочатку варто сказати, що кава робить такий вплив на організм, що йде абсолютно невиправдане навантаження як на серце, так і на органи дихання. У тому випадку, якщо у жінки до вагітності завжди був понижений тиск, а єдиним порятунком була кава, то під час вагітності слід відмовитися від такої звички, так як сама кількість крові в організмі збільшується, що само по собі підвищує тиск, а кава може лише погіршити ситуацію сильним стрибком тиску. Через каву в період вагітності може порушиться сон, змінюватися настрій, який і без того, через підвищений прогестерон, постійно змінюється і не є стабільним. Також, під час вагітності; при вживанні кави, може знизитися апетит, але слід пам’ятати, що для дитини вкрай важливим є гарне харчування мами для нормального розвитку.

При вживанні кави, тонус матки підвищується, що є дуже шкідливим на самих ранніх термінах і може привести до мимовільного аборту. Також кава негативно впливає на кровоносні судини і звужує їх. Через це дитина недоотримує кисень і багато корисних речовин, що може перетворитися в результаті в гіпоксію.

Кава має і сечогінний ефект, а це загрожує зневодненням і порушенням водно-сольового балансу. Таким чином з організму вимиваються дуже важливі під час вагітності мікроелементи, слизова шлунка подразнюється. Крім усього іншого, деякі дослідження показали і те, що кава під час вагітності підвищує ризик появи цукрового діабету у майбутнього малюка.

Безсумнівно, дуже складно часом відмовитися від власних звичок. Дуже важливо знати дозу кави, яку можна вживати при вагітності. Кілька ковтків, природно нікому не зашкодять, а тільки позитивно позначиться на настрої матусі. Проблеми можуть з’явитися, якщо пити дві або ж більше чашок кави в день.