Календар овуляції: навіщо він потрібен?

Якщо ви зі своїм партнером вирішили планувати сім’ю і дітей, знайте, що календар овуляції — ваш must have. Саме в дні фертильності і сам день овуляції може відбутися зачаття, а в інший час ця ймовірність знижується до мінімуму. Чому так відбувається, і як визначити, коли у вас буде овуляція, розберемося разом.

x62452.jpg.pagespeed.ic.IKgGWgWits (1)Розберемося, що ж таке овуляція. Якщо говорити простою мовою — це день, коли яйцеклітина виходить з яєчника і готова «зустріти» сперматозоїд. Календар місячного циклу важливо вести, тому що яйцеклітина активна від 12-ти до 24-х годин. Якщо в цей момент у піхві не буде активних сперматозоїдів, зачаття не відбудеться. Але навіть якщо ви займалися незахищеним сексом не в день овуляції, а кількома днями раніше — не впадайте у відчай. Чоловічі сперматозоїди активні і «готові до роботи» від 2-х до 5-ти днів.

Тому важливо знати не тільки коли у вас день овуляції, але і фертильні дні. Але як це зробити, щоб не витрачати багато часу? Розроблено багато програм і спеціальних ресурсів, які розраховують місячний цикл і прогнозують сприятливі дні. Але багато жінок продовжують користуватися консервативними методами.

Як розрахувати овуляцію: додатки і веб-ресурси

Електронні сервіси працюють за принципом припущення, що овуляція відбудеться за 14 днів до початку менструального циклу. Вони допомагають найбільш точно визначити дні фертильності. Залежно від функціоналу у вас можуть запросити такі дані:

 

  • Дата початку менструацій.
  • Тривалість місячного циклу. Для точності прогнозу можна ввести дати кількох попередніх місяців.

За таким принципом працює не тільки календарь овуляции онлайн, а й додатки розрахунку місячного циклу. В результаті розрахунку ви отримаєте: вікно фертильності, дату овуляції, дату настання наступних місячних.

Як розрахувати дату зачаття календарним способом?

Принцип такий же, як і у веб-ресурсів, тільки всі розрахунки доведеться вести самостійно. Вам потрібно відзначати дату початку і кінця менструації. Якщо брати в розрахунок середньостатистичну тривалість циклу в 28 днів, дата овуляції припадає на 14-ий день циклу.

Некоректність будь-якого з цих методів полягає в тому, що овуляція може припадати на будь-яку дату між 10-им і 22-им днем циклу. Також дослідження підтверджують, що у жінок бувають періоди без овуляції. Найбільш точно визначити сприятливі дні допоможуть тест-смужки на овуляцію.

Календарний метод не враховує деякі особливості жіночого організму і способу життя. Тому не варто покладатися на нього, якщо у вас спостерігається нерегулярний місячний цикл. Інші фактори, які не враховує календарний метод:

 

  • якщо ви стали матір’ю кілька місяців тому;
  • продовжуєте грудне вигодовування;
  • ваш вік підходить до менопаузи;
  • ви припинили прийом протизаплідних таблеток або інших гормональних препаратів.

При плануванні вагітності важливо не тільки вирахувати дні овуляції і займатися незахищеним сексом в дні фертильності. Необхідно дотримуватися здорового способу життя, вилікувати хвороби сечостатевої системи, врегулювати рівень гормонів і місячний цикл. При плануванні буде доречним прийом добавок, які підвищать вашу фертильність і допоможуть зачати малюка.