Йогурт для нашого здоров’я

Не так давно йогурти увійшли в наш раціон. Ось на заході вже дуже давно використовують цей продукт. Середньостатистичний європеєць за рік з’їдає близько 15 кг даного продукту, в той час, коли українець — в п’ять разів менше. Завдяки вмісту в ньому корисних бактерій його вживання сприятливо позначається на нашому здоров’ї.

 

 

Сучасні технології виробництва йогурту досить спрощені. Молоко або згущується випаровуванням, або, взагалі, використовується в сухому вигляді, Потім в охолоджене молоко додають закваску у вигляді молочнокислих бактерій, залишаючи бродити, або розфасовуючи по пакетам для сквашування. Перед випуском додають сиропи, фрукти.

 

 

Існує також продукт — йогуртер. Він схильний до теплової обробки. Тому в ньому, практично, відсутні живі бактерії, і термін придатності набагато більший, ніж у «живого» йогурту.

 

 

025untitled

Через відсутність в законодавстві чіткого формулювання, що ж таке йогурт, виробники часто підміняють бажане на більш вигідне в виробництві. Таким чином, замість очікуваного корисного товару, збагаченого бактеріями, споживач купує йогуртовий продукт, вироблений на основі заміни молока рослинними аналогами. Відповідно, ні про яку наявність в такому продукті «живих» бактерій, годі й казати.

 

 

Допускається використання консервантів в йогурті. Це може бути лимонна кислота або цукор, вони потрібні для запобігання псуванню фруктово-ягідних добавок.

 

 

Дуже багато корисних властивостей несе в собі цей кисломолочний продукт. Він містить в собі: кальцій, вітаміни групи В, калій і пребіотики — ті самі «живі» бактерії. Величезну роль відіграють йогурти в травній системі, нормалізуючи її, створюючи здорову кишкову атмосферу. Пребіотики здатні рятувати організм від ряду згубних мікроорганізмів, наприклад, від мікроба, що викликає виразку шлунка. Важливо сказати, що при відновленні мікрофлори кишечника після прийому антибіотиків, пребіотики теж можуть надати свою допомогу. Правда, необхідно пам’ятати, що це, все-таки, не ліки, тому профілактичні дії такого характеру повинні супроводжуватися іншими заходами, поряд з консультацією фахівця.

 

 

Наостанок, відзначимо, що йогурт не може виступати в якості основи будь-якої дієти. Відмова від інших продуктів і віддавання переваги тільки йогуртам є згубними для нашого організму. Тому, незважаючи на малий вміст калорій в кисломолочних продуктах, не забувайте про збалансоване харчування.