Історія жіночих спідниць

Спідниця – це той предмет жіночого гардеробу, який часто можна зустріти сьогодні. За довгі роки спідниці стали буденністю – їх можна побачити у складі різних варіантів комплектів. Нерідко дівчата в спідницях також з’являються на подіумах і найбільших показах мод у світі. Однак не всі знають про те, яка історія стоїть за появою спідниці.

istoriya-sozdaniya-razvitiya-zhenskoj-yubki1У цій статті ми постаралися відповісти на питання про те, як саме спідниця дійшла до нас у тому вигляді, в якому ми всі звикли бачити її сьогодні.

Як це недивно, але спочатку спідниці носили саме чоловіки. Мова тут йде про традиційні шотландські спідниці, які служили для чоловіків як відмінний елемент одягу, який не сковує рухи під час численних сутичок з ворогами в бойових підходах.

У випадку ж з жіночими вбраннями, спідниці поступово трансформувалися з довгих суконь. Почалася така трансформація, імовірно, в Іспанії. Тут в 16 столітті стали особливо популярні широкі спідниці, складені в декілька ярусів. Безумовно, такий предмет одягу був для знаті – тільки вона могла дозволити собі спідниці.

Поступово іспанські та італійські модниці підхопили новий предмет гардеробу. Однак, перейнявши такий варіант гардеробу, вони полегшили його, і спідниці стали більше схожі на те, що ми бачимо сьогодні.

До прямого фасону спідниці прийшли тільки в 17 столітті. Жінки більше не були схожі на пишну прикрасу для торта.

Однак, мода циклічна, так що уже в другій половині сімнадцятого століття мода на спідниці знову відкрила для себе пишність. Це означає, що вироби стали ще пишнішими, але для того, щоб зберегти свободу руху, стали використовувати спеціальні каркаси.

Каркасний тип спідниць продовжував розвиватися аж до 20 століття. Саме з цим сторіччям пов’язана поява вузьких спідниць, які, як ми всі знаємо, з плином часу стали ставати все коротшими. Вони створюються з самих різних матеріалів, декоруються, стають все незвичайнішими.

Але, вибираючи такий варіант одягу, ви тепер завжди будете знати, що за ним стоїть дивовижна історія багатовікової еволюції.