Інноваційна технологія тривимірного друку

Донині область застосування 3D-друку тільки розширюється, так як цим технологіям під силу зробити все, починаючи від кровоносних судин і закінчуючи автомобілями. Як можна описати друк на 3D-принтері і яка технологія використовується при цьому?

3D-printed-shoesЯкщо говорити максимально коротко, то мова йде про побудову цілком собі реального об’єкта згідно створеному зразком тривимірної моделі за допомогою комп’ютерної техніки. Потім тривимірна модель у цифровому вигляді заноситься в формат STL, щоб 3D-принтер, на який, власне, і відправляють на друк, сформував реальний виріб. Що стосується процесу друку, то це ніщо інше, як ряд повторюваних один за одним циклів, причому вони пов’язані зі створенням моделей 3D, нанесенням на поверхню (робочий стіл) витраченого матеріалу, а також сюди можна віднести переміщення так званого робочого столу вниз на готовий шар. Іншою невід’ємною процедурою при 3D-друку вважається видалення відходів з поверхні того самого столу.

До речі, на сайті https://3ddevice.com.ua/shop/3d-ruchka/ ви можете придбати вражаючу 3д-ручку за найвигіднішими цінами.

Як ви могли зрозуміти, цикли один за іншим повторюються, тобто у випадку з першим шаром матеріалу наноситься шар, який слідом повторюється, при цьому елеватор опускається в повторному режимі до моменту, поки на робочому столі не з’явиться запланована реальна модель виробу. Сама технологія тривимірного друку може бути описана наступним чином: лазерний промінь орієнтують так, щоб він був спрямований на фотополімерне покриття, внаслідок чого відбувається затвердіння матеріалу. Варто відзначити, що фотополімерне покриття являє собою щось на зразок напівпрозорого матеріалу, який передбачає деформацію завдяки впливу так званої атмосферної вологи.

Коли процес затвердіння завершується, то ніяких складнощів із склеюванням не спостерігається, тим більше це відноситься до подальшої обробки механічного типу та процесу фарбування. Робочий стіл на той момент перебуває в спеціальній ємності, де плюс до всього знаходиться фотополімерне покриття. Коли лазерний промінь проходить по полімеру і шар твердне, робоча поверхня тим часом іде в нижню частину. Важливо розуміти, що тривимірний друк і використовувана технологія є кращою альтернативою звичайним методам прототипування і дрібносерійного виробництва. На сьогоднішній день інноваційне обладнання у вигляді 3D-принтера працює з фотополімерними смолистими матеріалами, ниткою з пластиковою основою, а також керамічним порошком.