Інфаркт міокарда: профілактика

Безліч летальних випадків бувають при інфаркті міокарда. Це не тільки сумна статистика нашої країни, а й проблема всього світу. Саме тому до даної проблеми необхідно ставитися не як до цифр, а як до реальної загрози своєму здоров’ю і навіть життю. Серцево-судинна система потребує постійної профілактики захворювань — слід виконувати фізичні вправи, проходити курси лікування, а також важливий профілактичний огляд. Проблеми починаються задовго до погіршення самопочуття. Саме тому почати стежити за собою та своїм здоров’ям ніколи не буде пізно.

hayatsigortasiФактори ризику

Існують причини, що підвищують вірогідність розвитку інфаркту міокарда, на які можна вплинути. Це тютюнопаління, вживання алкоголю, ожиріння, низька фізична активність та неправильне харчування. Неправильний спосіб життя в свою чергу призводить до таких захворювань, як гіпертонічна хвороба, інсулінонезалежний цукровий діабет та атеросклероз. Даний ряд захворювань є головною причиною розвитку інфаркту міокарда.

Причинами розвитку інфаркту міокарда, на які не можна вплинути, є: вік після 35-ти років, спадковість і приналежність до чоловічої статі.

Профілактика інфаркту міокарда

Профілактичними заходами даного захворювання в першу чергу є здоровий спосіб життя, що включає фізичну активність, відмову від куріння і вживання спиртних напоїв, корекція надмірної ваги та збалансоване харчування. Обов’язковими є щорічні профілактичні огляди людям після 30-ти років, що включають такі аналізи: електрокардіограма, визначення рівня глюкози в крові і ліпідограма крові. При органічних захворюваннях серця, ішемічній хворобі серця, атеросклерозі обов’язково призначаються пероральні антикоагулянти.