Ігровий конструктор – обов’язковий елемент у комплексному розвитку дитини

У розвитку кожної дитини настає такий період, коли їй стають нецікавими прості брязкальця і виникає потреба в нових, більш інтелектуальних іграх. Для організації спільного з батьками або індивідуального відпочинку малюка чудово підходить конструктор. Подібна іграшка вкрай необхідна для повноцінного розвитку дитини, оскільки під час маніпуляцій з конструктором у неї активізовується моторика і все, що пов’язано з просторовим мисленням і сприйняттям форми. Розглянемо, які бувають конструктори.

car3Різновиди конструкторів

Кубики. Це перший найпростіший конструктор в житті будь-якого малюка. Крім того, що діти люблять з ними гратися, саме з кубиків дитина починає знайомство з кольорами і формою предметів. В даний час виробники пропонують найрізноманітніші варіанти подібних іграшок. В основному вони бувають м’якими з тканини, дерев’яними і пластмасовими.

Конструктори LEGO. Ці іграшки розраховані для дітей більш старшого віку. Зазвичай вони виготовлені з кольорового пластику й мають величезну кількість найрізноманітніших елементів, які кріпляться між собою. Такі конструктори розвивають стратегічне мислення і логіку. Примітно те, що такі іграшки не набридають і гратися з ними можна нескінченно довго.

Будівельні конструктори. Як правило, вони представляють собою набір деталей, які дозволяють організувати імітацію будівництва прямо у себе вдома. Подібна гра допомагає дитині виступити в ролі архітектора, і виконроба, і робітника. Можна знайти найрізноманітніші варіанти подібних наборів аж до тих, які укомплектовані мініатюрами справжніх цеглин і цементним розчином.

Магнитные конструкторы. У набір входять деталі різного розміру і форми, які кріпляться між собою за допомогою магнітів. З них дитина може конструювати найрізноманітніші предмети, починаючи від елементарних і закінчуючи складними будівлями, роботами, автомобілями, тваринами, причому, деякі частини яких можуть бути рухомими.