Ігри для розвитку інтелекту дитини. Частина 2

А тепер перейдемо до ігор.

Portrait of an 8 year old boy thinking and looking at chess pieces. [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786766][img]http://img255.imageshack.us/img255/3431/sportt.jpg[/img][/url] [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786682][img]http://img638.imageshack.us/img638/2697/children5.jpg[/img][/url]

«Пошуки скарбу». Ця гра навчить дитину орієнтуватися в просторі, вчасно і правильно звертатися за допомогою.

Батьки разом з дитиною малюють план місцевості (схема квартири). Потрібно обов’язково пояснити дитині, що ви зображує вид зверху. На ньому червоним хрестиком позначте те місце, де захований скарб (як «скарб» ви можете заховати якусь іграшку або солодощі). Ускладнюється завдання, якщо пошуки організувати на дачній ділянці або у дворі будинку.

«Поклади кошеня». Попросіть малюка руками показати кошеня. А потім задавайте йому питання:

 

  • чи можна помістити кошеня в маленьку сумку;
  • чи буде сидіти кошеня в ящику;
  • чи можна його заховати під стіл?

Таких питань малюку можна задати дуже багато.

«Сонний паровозик». Ця гра вчить дітей довірі. Всім учасникам гри, крім першого, зав’язують очі і вибудовують в паровозик. Саме він і повинен дістатися з пункту А в пункт Б. Тобто малюки, у яких зав’язані очі, повинні повністю довіритися тому, хто їх поведе в пункт Б. Але на шляху можуть бути перешкоди і «поводир» буде говорити «вагончикам», що їм потрібно зробити, щоб обійти ці перешкоди, наприклад, підняти ногу, переступити, нагнутися або присісти. Діти повинні триматися за плечі того, хто йде попереду.

«Збери картинку». По суті це звичайні пазли, ви можете купити готові набори, самостійно нарізати на фрагменти будь-яку картинку або знайти в інтернеті онлайн-пазли. Ця гра вчить дітей посидючості, розвиває моторику, логічне і абстрактне мислення, уважність.

Грайте із задоволенням!