І молочниця пішла…

Молочниця — поширене захворювання. Її основний прояв — так звані білі зі статевих органів (у жінок). У чоловіків молочниця буває набагато рідше і проявляється у вигляді сірувато-білого нальоту на голівці статевого члена. Якщо статеві органи при цьому сверблять, а сечовипускання і/або статевий акт — неприємні і болючі, знайте — до вас прийшла молочниця. 

Molochnica-u-zhenshhin-4Строго кажучи, кандидоз, захворювання, яке викликається дріжджоподібними грибками Candida, до венеричних хвороб не відноситься — в невеликій кількості ці гриби присутні у роті, піхві і товстій кишці більшості нормальних здорових людей. В даному випадку значення має не наявність грибка, а його кількість.

Колонія грибка може почати розмножуватися з причин, які ніяк непов’язані з вашої сексуальним життям: зниження імунітету, порушення обміну речовин, прийом антибіотиків або протизаплідних таблеток, вагітність, авітаміноз .

Окремо варто сказати про труси. Про тісні синтетичні труси. Компресійна білизна не провокує молочницю — це міф.

Діагностується кандидоз досить легко: по загальній клінічній картині і результатам мікроскопічного дослідження мазка із статевих органів (як у жінок, так і у чоловіків).

Для лікування молочниці існує дуже багато препаратів. Таблетки вживають через рот, а вагінальні свічки або крем використовують місцево.

Для жінок при легкому перебігу молочниці достатньо буде препаратів для місцевого лікування — вагінальних таблеток або свічок. Чоловікам для лікування молочниці потрібен крем, який наносять на головку статевого члена і крайню плоть. Тонким шаром, два рази на день протягом тижня. Можливо, лікар призначить пробіотики — препарати, що містять живі культури корисних бактерій, які перешкоджають росту патогенної мікрофлори і грибів. Навіть якщо симптоми кандидозу зникли, розслаблятися не варто: це не говорить про те, що ви здорові, тому після закінчення курсу лікування потрібно зробити контрольні аналізи.