Грудне вигодовування: як стимулювати лактацію?

Що робити, щоб пережити кризу лактації, коли перші 2-3 дні їжі для дитини занадто мало? Не відразу приймайте рішення про годування дитини модифікованим молоком, тому що таким чином період лактації може бути зупинений, і грудне вигодовування закінчиться передчасно. 

Mother breast feeding her infant

Іноді настає момент в житті молодої матері, коли нестача їжі для дитини стає проблемою. Багато лікарів рекомендують не применшувати важливість виключно грудного вигодовування до кінця шостого місяця життя новонародженого. У нашій країні 60 відсотків немовлят до цього періоду харчуються грудним молоком, і тільки 8-9 відсотків молоком з пляшки. Це дуже мало в порівнянні, наприклад, з країнами Скандинавії і США.

Одночасно це може бути нереальна нестача їжі, а тільки тимчасова криза лактації. Найгірше, що може зробити молода мама це панікувати і відразу ж починати давати дитині молочну суміш. Насправді, це найшвидший спосіб припинити лактацію. Зазвичай достатньо просто використовувати кілька перевірених порад, які через кілька днів застосування задовольнять потреби дитини в молоці.

Деякі помилково оцінюють м’якість грудей як ознаку нестачі їжі, бо грудей жінки здаються порожніми. Однак, це нормально: груди тверді, повні грудного молока тільки на самому початку, коли є надлишок їжі. Коли груди стають м’якими, як до вагітності, все одно вони виробляють молоко. Проте, якщо їжі насправді менше, і дитина не набирає вагу, то жінка повинна стимулювати лактацію.

Часте смоктання грудей дитиною стимулює рефлекс лактації, іншими словами — процес приготування їжі. Чим більше дитина смокче груди, тим більше виробляється молока. Прикладати дитину до грудей можна навіть кожні 1-1,5 години в день, і вночі — кожні 3 години. У нічний час годування найбільш ефективно стимулює лактацію, тому що рівень пролактину найвищий.

Під час кожного годування використовуйте обидві груди, починаючи з тієї, якою ви годували раніше. Якщо ви дійсно хочете стимулювати лактацію, то притримуйтся вищевказаних порад. Дитяче харчування з пляшечки не вимагає ніяких зусиль, дитина перестає смоктати груди і лактація зникає.