Гризти нігті: погана звичка чи серйозна проблема?

Гризти нігті — це тривіальна проблема. Але це не тільки питання зовнішності, а й залежність, як і будь-яка інша. Щоб боротися з нею, ви повинні спочатку знайти причину. Це важливо, тому що некрасиві нігті — не тільки естетична проблема, а й проблема здоров’я. Як боротися з цією неприємною звичкою?

4e041fc5e8ffd0ad7d4364313ce63f15Зовнішній вигляд нігтів недооцінюється багатьма, і навіть має назву в психіатрії — оніхофагія, звичка гризти нігті. Зазвичай це широко поширене серед дітей. Проте, 15 відсоткам дорослих людей дуже важко контролювати цю звичку. Ви гризете нігті, коли перебуваєте в гіршій формі психічного здоров’я. Гризти нігті — це ознака стану тривоги, іноді пов’язана з низькою самооцінкою, сором’язливістю чи збудливістю. Якщо звичка дуже сильна, то слід звернутися до психіатра, який може допомогти дістатися до кореня проблеми.

Перший крок відмови від шкідливої ​​звички полягає у визначенні ситуацій, у якій ви починаєте гризти нігті. Може це відбувається під час напруженої розмови, коли вам нудно, або, можливо, коли сильно чомусь дивуєтеся? Якщо ви встановите причину, вам буде легше контролювати імпульси, які змушують пхати пальці в рот.

Непривабливі пальці очевидні з першого погляду через обгризені нігтів. Але це ще не всі проблеми — погана звичка може призвести до стоматологічних проблем. Деформація щелеп, запалення зубів або зміна положення зубів — це всього лише кілька прикладів. Крім того, гризти нігті — це піддаватися ризику інфекції шлунково-кишкового тракт. Все тому, що під нігтями накопичується величезна кількість бактерій. В результаті, це може призвести до незворотних змін у формі нігтя, і навіть до його зникнення. Існує також ризик деформації фаланги.

Незважаючи на те, що не існує універсального способу відмовитися від цієї поганої звички, є багато методів, які можуть допомогти. Перш за все, фарбуйте нігті лаком. Вони будуть мати неприємний гіркий смак. Купіть невеликий набір інструментів для догляду за нігтями і почніть ним користуватися. В результаті, ви отримаєте менше шансів отримати розірвані нігтьові пластини.

Подбайте про суху шкіру навколо нігтів, яка провокує вас кусати пальці. Можна змащувати руки спеціально розробленими косметичними засобами або натуральними оліями. Підключіть силу волі, і все у вас вийде.