Готуємося до зими: заморожені вітаміни

У період з кінця літа і до середини осені прилавки магазинів просто ломляться від великої кількості і різноманіття фруктів та овочів. Очі так і розбігаються. Весь урожайний сезон ми із задоволенням користуємося дарами природи і запасаємося вітамінами. Звичайно ж, ці натуральні запаси, присутні в організмі, не зберігаються довго, а витрачаються нами по мірі необхідності на життєзабезпечення. Вони стабілізують всі системи організму, допомагають засвоювати їжу, дихати, рухатися — словом, жити.

Без названия (21)Але як же поповнювати ці такі необхідні запаси взимку, коли натуральних овочів, фруктів, ягід майже немає? Розумні господині давно відповіли для себе на це питання: потрібно робити запаси на зиму, консервувати овочі та фрукти або заморожувати їх. До недавнього часу заготівля консервації на зиму була основним видом діяльності всіх хороших господарок в літньо-осінній період. Але в останні десятиліття саме заморожування овочів і фруктів стало найбільш кращим способом заготівлі вітамінів на зиму.

Чим заморожування краще?

Саме низькі температури допомагають зберегти вітаміни в овочах і фруктах. При консервуванні всі корисні речовини з них просто виварюються. Навіть якщо просто перетерти ту ж малину з цукром, то відкривши взимку баночку таких ласощів, можна з’їсти шкідливого цукру набагато більше, ніж поповнити організм запасом вітамінів.

А при заморожуванні всі вітаміни чудово зберігаються практично в первозданному вигляді. Та й самі фрукти-овочі після розморожування знову стають такими ж свіжими і смачними, як і до заморожування.

 

Звичайно, перш ніж приступати до заготівлі запасів на зиму, слід певним чином підготуватися:

1. перевірити справність холодильника;

2. звільнити, помити й приготувати для використання морозильне відділення в холодильнику;

4. закупити самі фрукти і овочі.

Деякі правила вітамінної заморозки

Перед заморожуванням всі продукти необхідно гарненько вимити. Адже після розморожування взимку вони відразу ж відправляться у каструлю, на сковороду або в салатницю. Особливо це стосується коренеплодів! Після миття все потрібно ретельно просушити: викласти на паперовий рушник на 10-15 хвилин. Чим менше вологи збережеться в овочах/фруктах/ягодах, які підлягають заморожуванню, тим якіснішою ця сама заморозка буде.

Заморожувати можна в пластикових пакетах або контейнерах, які щільно закриваються кришками. Зрозуміло, всі продукти морозяться і зберігаються окремо. Нерозумно складати, припустимо, гриби і ягоди в одну ємність. Пакети можна використовувати для твердих овочів і фруктів, а ягоди краще викладати в контейнер.