Готуємо дитяче пюре самостійно: що потрібно врахувати?

Сьогодні батьки приділяють багато уваги харчуванню своєї дитини. Їжа, якою харчується малюк, повинна бути приготовлена з корисних і високоякісних продуктів. Купуючи готові молочні суміші, вся відповідальність за їх безпеку лежить на виробнику. Однак коли настає час першого прикорму, вся ця відповідальність цілком і повністю лягає на батьків. Неухильно дотримуйтесь рекомендацій фахівців і правил гігієни харчування.

2013053051a72788b8291Для самостійного приготування пюре вам знадобиться така кухонна техніка, як соковижималка і ручний блендер. Деякі фахівці стверджують, що починати прикорм слід з овочевого пюре. Це обумовлено тим, що дитина, спочатку спробувавши солодкі і смачні фрукти, в подальшому може відмовлятися від овочів, що вкрай небажано.

Для першого прикорму рекомендується приготувати однокомпонентне пюре — тобто страва повинна складатися тільки з одного компонента. Для цього відмінно підійдуть такі овочі, що цвітна капуста, картопля або кабачок. В даному випадку не можна використовувати білокачанну капусту і горох. Справа в тому, що ці продукти здатні спровокувати приступ метеоризму. Якщо ви не знаєте, з яких інгредієнтів готувати перші домашні пюре, то зверніть увагу на склад магазинної продукції, яка підходить вашій дитині за віком.

Для приготування дитячого пюре необхідно вибирати тільки свіжі овочі і фрукти без яких-небудь дефектів. Необхідно, щоб в них збереглося якомога більше поживних речовин, тому їх краще не зберігати в холодильнику довго. Овочі і фрукти необхідно ретельно помити, очистити від шкірки і насіння, розрізати на шматочки і приготувати на пару. Також можна їх просто зварити, однак не варто додавати будь-які спеції або приправи, включаючи сіль. Як тільки овочі або фрукти зваряться, ретельно подрібніть їх блендером. Врахуйте, що пюре, швидше за все, вийде густим, тому його необхідно розбавити кип’яченою водою. Остудіть їжу, перш ніж почати годувати нею малюка, щоб він не обпікся.