Готуємо дитину до школи

Батьки серйозно починають готуватися до того, що їх дитина повинна піти до школу. На це йде багато грошей і сил. Правда, одягнути дитину в привабливу форму і вручити модний рюкзак буде недостатньо, щоб успішно стартувати в шкільному житті. Кожному майбутньому учневі потрібна ще і моральна підготовка. 

 

 

Для вашого дитини навчальний заклад — це свого роду «школа життя», де вона буде проводити півдня, у неї з’являться нові друзі і улюблена або не дуже улюблена вчителька. Тепер ваша дитина вступає в доросле життя, хоч сама ще так мріє про іграшки, а потрібно буде замість ігор кожен день робити уроки.

 

 

Важливо також звернути увагу на те, що для первокласника важливим питанням є вибір рюкзака, адже від цього залежить майбутня правильна осанка та відсутність проблем із хребтом.

 

 

toschool2

 

 

Так як дитина відтепер першокласник, то батьки зобов’язані розуміти, яка відповідальність даного періоду, тому готувати дитину до цього потрібно починати завчасно.

 

 

Слід сформувати у дитини деякі здібності і вміння. Для прикладу, навчитися справлятися з проблемами, допрацьовувати розпочату справу до повного завершення. Необхідні такі аналітичні знання, як уміння зіставляти, порівнювати. Тому читайте з вашим малюком книжечки, а потім запропонуйте коротко передати зміст прочитаного.

 

Це допоможе навчити вашого дошкільника проаналізувати зміст книги, буде розвивати пам’ять, зробить його мову більш зв’язною, фіксуючи в словесному запасі раніше невідомі фрази.

 

 

Крім цього, необхідним буде розвивати у дитини такі властивості, як допитливість, посидючість, увагу, зосередженість, пам’ять, вміння регулювати поведінку.

 

 

Ці навички потрібно постійно продовжувати розвивати вдома. Якщо щодня використовувати різного роду ігри: ліпити фігурки з пластиліну, малювати олівцями, читати і вчити віршики, спілкуватися з родичами. Все це допомагає дитині бути товариською, йти на контакт, не замикатися в собі.

 

 

Потрібно дитину підготувати психологічно до різного роду ситуацій, які можуть виникати в школі. Якщо навчити дитину ділитися її шкільним життям, то це може позбавити вас від зайвих проблем. Адже, якщо пропустити момент, коли її хтось стане ображати або насміхатися і дитина заявить вам, що вона більше в школу йти не хоче, буде вже занадто пізно починати з’ясовувати, чому так сталося.

 

 

Також постарайтеся трохи навчити свою дитину писати, рахувати і читати, щоб вона не була гіршою за своїх однолітків і не відчувала себе незатишно в класі. Багато хто вважає, що це проблема вчителя і наперед вчити дитину зовсім необов’язково. Але з огляду на складну шкільну програму це зробити просто необхідно, так як не всі діти здатні запам’ятовувати новий матеріал однаково, і якщо вашій дитині буде важко даватися математика або якийсь інший предмет, вона може втратити інтерес до навчання. Щоб цього не сталося, займайтеся з дитиною хоч б 1 годину на день на літніх канікулах перед її походом до першого класу.