Гострий сигмоїдит: чому не можна ігнорувати?

Сигмоїдит або запалення сигмовидної кишки рідко буває самостійним захворюванням. Найчастіше в запалення залучаються й інші відділи кишечника, наприклад, товста або пряма кишка. Гострий сигмоїдит може розвиватися на тлі кишкових інфекцій, дисбактеріозу, хронічних захворювань кишечника, променевої терапії. Даний тип хвороби має найвище поширення за рахунок особливого розташування сигмовидного відділу кишечника.

unnamed (1)Так як це дальній відділ кишечника, в ньому збільшується щільність калу. А велика кількість вигинів кишки провокує застій калових мас, який призводить до пошкодження стінок. Сигмовидна кишка більше інших відділів страждає від недостатнього кровообігу, тому тонус її стінок може бути значно ослаблений. А якщо пацієнт має нерегулярне і погане харчування, то всі процеси тільки поглиблюються і ведуть до повного порушення перистальтики і поганого просуванню калових мас. Найчастіше при гострому захворюванні виділяється катаральна форма.

Якщо на цій стадії не буде пройдено лікування, то стінки кишки можуть піддаватися виразковим або ерозивним ураженням, які пов’язані з порушенням цілісності слизової і глибших шарів. Гострий сигмоїдит має реактивну швидкість розвитку. Пацієнт відчуває слабкість, головний біль, підвищення температури та інтоксикацію. Гострі виражений синдром хворого живота. У калових масах можна виявити гній, слиз або кров, їх відходить велика кількість зі смердючим запахом. Обов’язково проводиться консультація проктолога, який займається лікуванням будь-якої форми захворювання. Біль при захворюванні дуже сильний.

Лікарям часто доводиться відокремлювати діагноз від інших екстрених станів: ниркової кольки або апендициту. У жінок дану хворобу доводиться відрізняти від запалення маткових труб та яєчників. У деяких випадках при обстеженні спостерігається непрохідність кишечника. Якщо її вчасно не виявити або не звернувся з такими симптомами до лікаря, то можна довести свій кишечник до некрозу або прориву його стінок і виходу вмісту в черевну порожнину. Це супроводжується нестерпними болями, гострим запальним процесом і великим ризиком зараження крові. При виникненні сильного болю потрібно насамперед відправлятися до лікаря або викликати швидку допомогу, де зроблять все необхідне. На перших етапах у хворого суворий постільний режим, а також призначаються грілки з льодом на живіт. Раціон строго обмежується до безсолевих і перетертих страв.