Головний біль у дітей

У більшості випадків на головний біль скаржаться школярі. Найчастішою причиною є емоційне напруження, яке пов’язане з труднощами в школі, переживання в період іспитів, розумове навантаження, комплекси, а також сидіння за комп’ютером і довгий перегляд телепередач. Нерідко головний біль викликає реакція на будь-які продукти. Наприклад, шоколад, сир, кисла капуста, цитрусові.

 

 

Якщо у дитини болить голова перед якимось шкільним предметом, то треба з нею поговорити. Можливо, у неї не складаються стосунки з педагогом або вона не встигає за програмою. Буває так, що хлопці спеціально перед школою хворіють. Ви повинні стежити, щоб дитина виспалась і добре відпочивала. Якщо у неї болить голова через голод або будь-який продукту харчування, то ваше завдання — правильно організувати її раціон. Виключіть ті продукти, які їй не підходять. Щоб вона завжди була сита, час від часу пропонуйте їй печиво або фрукти. Якщо їй не вистачає цукру в крові, то ложка меду або солодкий чай допоможуть краще будь-яких ліків.

 

d000905f1f67aaee3e86821e246b7571
Не дозволяйте дитині багато часу проводити біля телевізора або комп’ютера. Дуже часто буває так, що малюк, надивившись яскравих мультфільмів або награвшись в будь-які ігри, довго не може психологічно відійти від навантаження. Це може бути причиною головного болю.

 
Якщо дитина метеозалежна, то треба заздалегідь відстежувати прогноз погоди. В даному випадку треба мати напоготові препарати, щоб їй вчасно допомогти. Введіть денний сон в режим дня, але не давайте їй переспати.

 
З головним болем чудово справляються знеболюючі. Однак якщо навіть ви вважаєте, що у дитини болить голова через емоційне перенапруження, то треба порадитися з лікарем. Дитині можуть призначити заспокійливі препарати або антидепресанти.

 
Деякі дітки страждають через класичні мігрені. У більшості випадків це може передаватися у спадок. Якщо у вас часто болить голова, треба придивитися до дитини. У деяких малюків головні болі супроводжуються болями в животі і нудотою. Сходіть з дитиною до невропатолога. Швидше за все, у неї підвищений внутрішньочерепний тиск. У багатьох дівчаток після статевого дозрівання головні болі стають частішими. Це пов’язано з тим, що організм перебудовується.

 
Якщо у дитини з’явилися головні болі після удару головою, падіння, при цьому спостерігається нудота, то треба обов’язково сходити до травматолога. Адже це може бути струс мозку. Якщо малюкові боляче вперед нахиляти голову, у нього підвищилася температура, і він скаржиться на болі в шийному відділі хребта, то треба про це повідомити лікаря. Адже дані ознаки можуть бути початком менінгіту.

 
Багато мам бояться, що головний біль може бути ознакою пухлини головного мозку. Але цей діагноз дуже рідкісний. Крім головного болю з’являються такі симптоми, як сонливість, швидка стомлюваність, запаморочення, непритомність, втрата апетиту. Якщо малюк «тане на очах», то треба його обстежити.

 
Якщо у дитини частіше 2 разів на місяць бувають мігрені, то не треба займатися самолікуванням. Якщо у малюка будь-яка патологія, то її треба виявити якомога раніше, щоб швидше вилікувати.