Головні умови виховання дітей в сім’ї. Частина 2

Але все ж варто іноді балувати наших малюків. Наступною визначальною виховною позицією батьків є авторитетність і контроль за вихованням дітей.

2007a-39Слід пам’ятати, що для дитини авторитетом буде той батько, шанобливе ставлення до якого він спостерігає протягом свого життя в сім’ї. Чим з більшою повагою члени сім’ї ставляться один до одного, тим більше авторитетів в сім’ї з’являється у дітей. Контроль над вихованням дітей сприймається ними позитивно, якщо його здійснює той з батьків або обоє, чия думка для дитини є важливою і значущою.

Ступінь участі батьків у переживаннях дітей проявляється, перш за все, в їх правильному підході до формування власного ставлення до дитячих вчинків або провини. Ті батьки, які намагаються зрозуміти і прийняти внутрішній світ свого малюка, здатні приймати і помилки дитини, допомагаючи їх виправити і попередити.

Виховання дитини в сім’ї має, перш за все, орієнтуватися на розвиток у малюка критичного мислення та самостійності в судженнях, здатності до прийняття правильних рішень. Це можливо тільки при організації повноцінного діалогу в системі «вихователь-дитина».