Головні помилки у вихованні дітей

Багато батьків вважають, що вони правильно і відповідально підходять до питання виховання своїх дітей. Насправді ж, дорослі люди часто роблять суттєві помилки у вихованні дітей.

5acbcbc062dcabb8d1ebfdafb1062aebЩо ж це за помилки і як їх уникнути? Найголовніша батьківська помилка — постійно відкладати намічені плани на майбутнє, в той час як дитині тут і зараз необхідна їх увага та допомога. Так у дитини складається думка, що батькам неважливі її думки, бажання, так в монументі батьківського авторитету починають з’являтися перші тріщини, і дитина більше не довіряє ні батькові, ні матері.

Ви пообіцяли зводити дитину у вихідні в зоопарк. Чого б вам це не коштувало, навіть руйнуючи свої власні плани на вихідні — виконайте обіцяне, покажіть своїй дитині, що вам можна вірити і довіряти.

Ще одна суттєва помилка — це очікування, що найголовнішим правилам життя вашого малюка навчать спеціально підготовлені люди — вихователі в садку, вчителі в школі. Таким чином, ви просто перекладаєте свої батьківські обов’язки на чужих людей. При цьому ви забуваєте, що у вчителя в класі може бути і тридцять малюків, яких треба вчити, а ви вдома з однією дитиною часом не можете впоратися. Тому не чекайте, самі вчіть дитину, як правильно переходити дорогу, чому не можна спілкуватися на вулиці з незнайомими людьми і так далі.

І ще одна помилка, якою в основному грішать молоді батьки — це використання популярних методик виховання. Ну, ось з чого ви вирішили, що вашу дитину потрібно виховувати так, як це робить відомий науковець в далекій країні? З чого ви взяли, що його виховання краще? Не намагайтеся підходити до своєї дитини шаблонно, адже вона індивідуальність і до неї потрібен свій підхід.