Годування грудьми може знизити ризик захворіти на діабет 2-го типу. Частина 2

Спостерігаючи за матерями з діабетом, фахівці мають намір дізнатися, як годування грудьми впливає на ризик розвитку діабету під час вагітності і після пологів. Команда вчених досліджувала 1 035 особин жіночої статі, які хворіли на діабет під час вагітності. У всіх досліджуваних з’явилося на світ по одній дитині. Протягом 7-9-ти тижнів після пологів всі жінки пройшли усне тестування на переносимість глюкози. Такі ж тести проводилися знову через 1 і 2 роки після пологів серед жінок, у яких не було діабету спочатку.
menu-kormyashey-mamy

Інформація про методи вигодовування дитини також збиралася щомісяця, через 1 рік після пологів перше дослідження підтвердило, що протягом двох років після народження дитини майже 12% жінок захворіли на діабет 2-го типу. За приблизними підрахунками, жінки, які годували тільки спеціальною сумішшю своїх дітей протягом 7-9-ти тижнів після пологів, на 36-57% мали велику ймовірність захворіти діабетом протягом двох років після пологів, ніж жінки, які вигодовували грудьми свою дитину протягом двох місяців.

Таким чином, вдалося з’ясувати, що ризик серед матерів захворіти діабетом 2-го типу зменшується зі збільшенням терміну годування грудьми. Грудне вигодовування може дати й інші переваги для матерів. Нове дослідження повідомило, що у матерів з розсіяним склерозом, які годували грудьми своїх дітей протягом 60 днів після пологів, теж значно зменшився ризик розвитку діабету.