Годування грудьми може знизити ризик захворіти на діабет 2-го типу. Частина 1

Грудне вигодовування приносить велику користь здоров’ю немовлят. Чергове дослідження додає до цього ще один пункт, що відноситься до здоров’я матерів. Вчені з’ясували, що жінки з виявленим діабетом в період вагітності в два рази скорочують ризик його розвитку, годуючи власними грудьми дитину. Для досягнення такого ефекту достатньо всього двох місяців.

 

Mother feeding baby with breastДослідження, яке очолив Кайзер Перменент в Окленді, розповідає, що діабет при вагітності діагностують в той момент, коли рівень цукру в кровоносній системі є перевищеним. Як правило, це трапляється приблизно на 24-му тижні вагітності. За приблизними даними, 5-9% всіх вагітностей в США протікають з даним захворюванням, і приблизно 250 000 жінок отримують такий діагноз щороку.

Жінки у віці 35 років, які страждають надмірною вагою або ті, у кого в родині є хворі на діабет родичі, мають найбільший ризик захворіти. Відповідно до зроблених досліджень, жінки з виявленими під час вагітності діабетом другого типу в 7 разів частіше згодом отримують посилення захворювання. Але останнє дослідження припускає, що годування грудьми може перешкоджати цьому.

Годуючі матері на 36-57% знижують ризик захворіти діабетом, тому медики рекомендують матерям годувати тільки грудним молоком своїх немовлят протягом півроку. Після цього часу потрібно продовжувати годування грудьми протягом 1 року, з попутним введенням додаткових продуктів. Ці рекомендації також застосовні до жінок з діабетом під час вагітності.