Гнійна ангіна: симптоми і причини

Гнійна ангіна є гострим інфекційним захворюванням, при якому запалюються піднебінні мигдалини. Захворювання може викликати ускладнення у вигляді ураження інших органів.

24451189Шлях до зараження

Гнійна ангіна передається повітряно-крапельним шляхом і через кров. Проявлятися хвороба так само може при тривалих захворюваннях, ускладненням яких і виступає гнійна ангіна (нежить, грип і т. д.).

Причини, через які можна захворіти гнійною ангіною

Існує цілий ряд причин, чому людина може захворіти гнійної ангіною: проникнення інфекції в організм, перепади температури повітря, переохолодження, вогкість, нестача сонячного світла, неблагополучний вплив повітря через забруднення, неправильне харчування, перевтома, несприятливі умови життя.

Крім цього, при наявності хронічних захворювань ЛОР-органів, розвиток гнійної ангіни спостерігається в більшості випадків.

Симптоми захворювання

У випадках розвитку гнійної ангіни у пацієнта виділяють загальні, візуальні і місцеві симптоми.

— Візуальні симптоми. Основна характерна ознака, за якою можна розпізнати ангіну — запалення мигдалин в супроводі з білим нальотом і гнійними бульбашками. Ще однією ознакою виступає збільшення шийних лімфатичних вузлів.

— Місцеві симптоми визначаються зі слів самого пацієнта. При ангіні багато хто скаржиться на біль при ковтанні, у деяких він проявляється з прийомом їжі, у інших — постійно, через що пацієнтові важко говорити. Так само багато хто скаржиться на неприємні відчуття в горлі, голос стає хриплим.

— Загальні симптоми. Головними симптомами проникнення інфекції виступають: жар, головний біль, слабкість, сонливість, ломота в м’язах. В окремих випадках відзначають виникнення нудоти і блювоти.

Гнійна ангіна без виражених симптомів

Відсутність симптомів хвороби не завжди свідчить про те, що людина здорова. Гнійна ангіна на хронічному рівні може протікати без яскраво виражених загальних симптомів, наприклад, без температури. Подібний прояв хвороби досить небезпечний, так як багато хто не сприймає його всерйоз.

У разі, якщо у Вас виникли підозри або Ваш стан здоров’я має схожі симптоми, необхідно звернутися за допомогою до фахівця.
Лікуйтеся вчасно і бережіть своє здоров’я!