Глаукома: причини захворювання, діагностика і лікування

Глаукома — це захворювання очей, для якого характерне підвищення внутрішньоочного тиску. При цьому очі набувають блакитного або синього відтінку. Швидкий розвиток даної патології може призвести до незворотних процесів (атрофія зорового нерва, сліпота). Тому таке важливе своєчасне лікування глаукоми, щоб запобігти всім цим сумним наслідкам.

Lechenie-glaukomyЦе дуже підступна хвороба, адже за статистикою кожну хвилину у світі від неї сліпне 1 людина. Глаукома в основному протікає без симптомів, хвороба може виникнути як у дорослої людини, так і у дитини. Але найчастіше дана патологія виникає у певної групи людей.

Фактори ризику:

 

  • люди похилого віку і гіпертоніки;
  • внутрішньоочний тиск, де верхні межі від 40 років і вище;
  • люди, які страждають на короткозорість або далекозорість;
  • цукровий діабет, наявність серцево-судинних, нервових і ендокринних захворювань;
  • серйозні травми очей або запальні процеси;
  • спадковість і тривалий прийом гормонів.

Однак головна причина хвороби полягає в тому, що нервові клітини сітківки і зоровий нерв недоотримують необхідного живлення, а також через поганий відтік внутрішньоочної рідини. В результаті цього підвищується внутрішньоочний тиск і у хворого знижується зір. Якщо хворобу діагностувати на ранній стадії, то можна повернути очам нормальний приплив крові. Але якщо вчасно не почати лікування, то зоровий нерв загине, і хворий може повністю осліпнути.

Діагностика

Виявити дану недугу можна тільки при ретельно проведеному обстеженні. І чим раніше людина виявить хворобу, тим простіше їй буде боротися з нею. Хворому призначають тонографію, периметрію, біомікроскопію, офтальмоскопію, а також інші дослідження при необхідності.

Лікування

Завдяки сучасним методам лікування (медикаменти, лазерне лікування і хірургічне) більшість хворих можуть зберегти зір. Дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, а також вести здоровий спосіб життя. При цьому не варто забувати про профілактичні заходи: 1 раз в півроку необхідно проводити огляд очей хворим з гіпертонією, цукровим діабетом, атеросклерозом. А також постаратися якомога менше нервувати.