Гіпохолестеринова дієта

Холестерин — самий найлютіший ворог наших судин. Утворюючи бляшки, він звужує просвіт судини і порушує живлення тканин. А найнеприємніше, що атеросклероз судин молодіє!

menyu-gipoholesterinovoy-dyeti-recepti-tablicya-produktv_553Перш за все це пов’язано з нашим способом життя: гіподинамією і неправильним харчуванням. Насправді холестерин нам потрібен. Це будівельний матеріал для мембран наших клітин. З холестерину синтезуються такі життєво важливі гормони, як естроген, андрогени, кортизол і т.д. Ви не повірите, але 80% холестерину синтезує наша власна печінка і лише 20% надходить з їжею. Під впливом нашої дієти, нашого способу життя і генетичних факторів печінка підсилює синтез цієї речовини. Надлишок холестерину не витрачається і осідає в наших судинах. В результаті інфаркти, інсульти, гангрени нижніх кінцівок.

Все це звичайно лякає. Але поки ви молоді, для профілактики атеросклерозу достатньо дотримуватися гіпохолестеринової дієти. Перше правило дієти: коли ти їси, то ти тільки їж. Друге правило: дієта — це не голодування. Їсти треба, але в помірних кількостях, часто і дрібними порціями.

Третє: обмежити, а краще виключити продукти, що містять в собі велику кількість холестерину. Перш за все це жирне м’ясо: сало і свинина. Якщо дуже хочеться, то можна приготувати м’ясо на пару або відварити. Обов’язково необхідно видаляти шкірку з курки при її приготуванні. Також не можна зловживати жирними молочними продуктами, такими як тверді сорти сирів, вершкове масло,а  також майонезом. І нехай вас не радує напис «низькокалорійний». Навіть в знежиреному майонезі більше холестерину, ніж у сметані. Також варто обмежити споживання яєчного жовтка.

Найбільше зло для ваших судин — це фастфуд. Про його шкоду кричать з усіх кутів. Не хотілося б повторюватися, але саме ці продукти потрібно не просто обмежити, а виключити. Таке ж суворе вето накладається на пиво і міцний алкоголь. А келих червоного столового вина за обідом ще нікому не зашкодив. Знову ж культура пиття. Також доведеться обмежити солодощі і газовані напої. Корисними будуть вироби з борошна грубого помелу і висівок.

Їжу можна варити, тушкувати, запікати. Відмовтеся від копченостей, замініть жарку розігріванням в мікрохвильовці.

Бережіть здоров’я змолоду!