Гіпоалергенна дієта

Останнім часом помітно зростає кількість хворих на алергію. Алергія — це підвищена чутливість імунної системи на регулярний вплив подразника.

 

Звичайні прояви: кашель, чхання, поколювання в очах, закладеність носа, набряки, почервоніння та інше. Часто в якості алергенів виступають — пил або пилок квітів, домашні тварини або хімічні речовини, а також харчові продукти.

 

gipoallergenaja_dieta-740x416

Лікування полягає в усуненні контакту з алергенами. Поки виявляється причина збудника, лікар призначає дієту. Зазвичай вона тривати 2-3 тижні. Суть її полягає в тому, щоб усунути з раціону ті продукти, які є сильними алергенними збудниками.

 

До них відносяться:

 

— молоко;

 

— яйця;

 

— продукти життєдіяльності бджіл;

 

— м’ясо, риба, ікра;

 

— гриби;

 

— цитрусові і червоні фрукти;

 

— ягоди;

 

— шоколад;

 

— трав’яний чай;

 

— приправи та спеції;

 

— майонез та кетчуп;

 

— все солоне та копчене;

 

— кава;

 

— алкоголь.

 

Які продукти можна приймати в їжу? До них відносяться:

 

— нежирне відварене або тушковане м’ясо;

 

— кисломолочні продукти;

 

— різні каші;

 

— капуста, картопля, огірки, кабачки;

 

— яблука, груші;

 

— рослинна олія;

 

—  вершкове масло;

 

— компоти;

 

—  чай.

 

Незважаючи на суворі рамки дієти, намагайтеся робити своє меню різноманітним. Не переїдайте, краще їсти частіше, але малими порціями. Така дієта добре поєднується з прийомом заспокійливих засобів. Якщо в результаті дієти помітні поліпшення, то заборонені продукти можна поступово вводити в свій раціон. Не частіше, ніж 1 продукт в 2-3 дня, за умови, що алергічна реакція не повторюється.

 

Потрібно відзначити, що така дієта дуже індивідуальна, проводиться під наглядом лікаря, адже алергія може бути і на дозволені продукти.