Гімнастика для вагітних

Перед тим, як прийняти рішення про заняття гімнастикою під час вагітності, переконайтеся у лікаря акушера-гінеколога, що вагітність у вас проходить без патологічних явищ. Яка основна скарга серед вагітних жінок?

9b0ad2a288d0f06e51e317e5ccaf74baПерш за все, це болі в поперековому відділі хребта, набряки на ногах, виступаючі вени. Це означає, що при виборі фізичних вправ необхідно віддавати перевагу тим вправам, які усувають ці неприємні явища. Вправи на черевний прес слід виключити з програми вашої гімнастики як тільки ви дізналися про вагітність. Його слід тренувати до вагітності на етапі її планування. Хороший черевний прес підтримуватиме плід в правильному положенні і вбереже вас від зайвих розтяжок. Сильний прес прискорить і полегшить процес пологів.

В організмі будь-якої жінки під час вагітності відбуваються зміни, які необхідні для її підготовки до пологів. Так, піддаються розтягуванню м’язи живота, на які тисне зростаючий плід, зміцнюються м’язи дна тазу жінки, які утримують плід в правильному положенні, відбуваються зміни в кровообігу. У цей період (28-32 тиждень вагітності) необхідно приділити підвищену увагу дихальній гімнастиці. Вона наситить організм жінки киснем і помітно поліпшить її самопочуття.

Гімнастичні вправи вагітної жінки повинні проходити під невсипущим контролем лікаря акушера-гінеколога. В цьому випадку ви краще підготуєтеся до пологів і легше їх перенесете. Краще записатися в спеціальні групи, де професіонали з відповідною освітою підберуть вам необхідні вправи.

Відразу після пологів вправи вонни зімнитися, вони повинні  бути спрямовані на відновлення функцій вашого організму. Однак в перший місяць після пологів продовжуйте консультуватися зі своїм лікарем, щоб не було підвищеного навантаження на ваш організм. Післяпологова гімнастика помітно полегшить загальний стан жінки, зробить її сон здоровим, зміцнить м’язи живота, допоможе запобігти розвитку тромбофлебіту.