Гігієна при застуді. Частина 1

Якщо в будинку хтось захворів простудним захворюванням, то хороший лікар зверне увагу не тільки на саму схему лікування, але і підкаже, які гігієнічні заходи потрібно провести відносно хворого і кімнати, де той знаходиться. Зазвичай гігієнічні заходи домочадцями розглядаються в контексті недопущення захворюваності на всіх інших членів сім’ї. Але ж і самому хворому гігієнічні заходи потрібні не в меншій мірі.

02688cee-3753-40ff-b79e-3fa6faeef190Тому поговоримо про те, які існують міфи щодо утримання хворої людини в будинку.

1. Міф: хворому протипоказані водні процедури

Це поширений міф з тих пір, коли в будинках часто було холодно через недостатнє опалення. Якщо ж у теплому приміщенні хворий прийме душ, то нічого поганого це не принесе. Просто потрібно обирати помірну температуру води. Якщо у хворого висока температура, то його краще не турбувати, а гігієнічний захід можна виконати у вигляді розтирання горілкою або спиртом. Це знизить температуру, і відкриє пори на шкірі, що буде сприяти виведенню токсичних речовин з організму.

2. Міф: хворий повинен перебувати в теплому приміщенні, яке не можна провітрювати

Будь-який викликаний лікар-терапевт скаже вам, що у вас занадто душно. Лікарі порекомендують краще укутати хворого і відкрити кватирку. Доступ повітря необхідний для того, щоб хворий отримував більше кисню. До того ж продукти дихання пацієнта все ще містять інфекцію, ось чому необхідний приплив свіжого повітря. Також відомо, що від кисню гинуть віруси грипу та інших захворювань. Так що краще навіть поставити обігрівач в кімнату, але при цьому піддавати її регулярному провітрюванню.