Гепатит С

Гепатит С — це інфекційне захворювання печінки. Вірус, що провокує гепатит С дуже дрібний і містить в собі генетичний матеріал у формі РНК, покритий оболонкою.

gepatitДаний вірус був відкритий в 1989 році, а до цього невідому інфекцію називали «ні А, ні В гепатит» . Заразитися вірусом гепатиту С можливо тільки в тому випадку, якщо вірусовмісний матеріал потрапляє в кров іншої людини. На даний момент відомо, що гепатитом С хворіють 2% населення у світі. Але цей показник постійно зростає. Це пов’язують зі зростанням наркоманії. Вводячи наркотичні речовини внутрішньовенно, вони наражають себе на небезпеку зараження. Зараз існує багато ефективних препаратів в медицині, що дозволяють лікувати хворих на це захворювання. Якщо лікування починається вчасно, тобто на початковій стадії, то одужання є можливим в 60-80% випадків. Вакцини для профілактики даного захворювання поки не існує.

Заразитися гепатитом С можна:

— якщо наркомани використовують один шприц для внутрішньовенного введення дози наркотиків;

— при процедурі виконання пірсингу або тату, якщо інструменти необроблені після хворого;

— якщо користуватися з вірусоносієм загальними засобами гігієни (бритва, зубна щітка, манікюрні ножиці та інше);

— медичні працівники можуть заразитися при проведенні будь-яких процедур, пов’язаних з кров’ю;

— при статевому акті з хворим (якщо акт незахищений, то ймовірність захворювання складає 3-5%);

— при переливанні крові (відсоток дуже маленький, так як кров завжди ретельно перевіряється);

— при пологах вірус може передатися від хворої матері до плоду при проходженні родових шляхів.

Дане захворювання не переноситься повітряно-крапельним шляхом, не заражаються ним при потиску рук і користуванні спільними предметами посуду. Зараження відбувається тільки при попаданні вірусу в кров.

Симптоми захворювання

Ознаки захворювання з’являються через чималий проміжок часу. Це може бути 2-3 тижні, а може і 6-12 місяців. При гострому початку хвороби відзначаються болі в суглобах, слабкість, швидка стомлюваність і розлади травлення. Температура піднімається в рідкісних випадках. Після закінчення гострої фази хвороби гепатит може перейти в хронічну форму або людина стає носієм вірусу. Хронічний перебіг хвороби повільно руйнує печінку. Зміни непомітні, а перші симптоми можуть бути виявлені тоді, коли розвинувся цироз печінки. При виявленні гепатиту С ні в якому разі не можна вдаватися до методів самолікування. Правильний вибір лікування при цьому захворюванні має величезне значення, інакше прогресування може бути прискорене. Краще довіритися фахівцям.