Гемангіома печінки: причини, лікування, симптоми

Багато хто не знає, що собою являє гемангіома печінки. Виявляється, вона являє собою доброякісну пухлину і є вельми поширеною. У більшості випадків гемангіома печінки буває одна, вона має незначні розміри (менше 4 см), при цьому ніяких симптомів у хворого не спостерігається. У рідкісних випадках гемангіом буває кілька, і їх розмір може досягати 10 см, а то і більше.

 

 

 Які бувають причини утворення гемангіоми печінки?

 

 

На сьогоднішній день точних причин даного захворювання не виявлено. Подібні пухлини спостерігаються навіть у маленьких діток, тому існує припущення, що гемангіома печінки — це вроджений дефект.

 

 

Bolit_pechen_-_simptomi-_kak_i_chem_lechit_pechen

Наскільки часто зустрічається гемангіома?

 

 

Вчені з’ясували, що дане захворювання зустрічається у 1-2% населення, незалежно від віку, причому у жінок в три-п’ять разів частіше, ніж у чоловіків.

 

 

Наскільки небезпечна гемангіома печінки?

 

 

Варто відразу зазначити, що гемангіома — це доброякісна пухлина, тобто її не потрібно приймати за рак. У більшості випадків її розміри не стають великими, так і симптоми в майбутньому не виявляються. Вченими не було помічено, щоб гемангіома перетворилася в злоякісну пухлину.

 

 

Однак погані новини все ж є: для гемангіом більше чотирьох сантиметрів при травмі в області печінки є ризик розриву, що в результаті призводить до смерті (це трапляється в 60-80% випадків). Гемангіома може розірватися і самостійно (трапляється вкрай рідко), але це ще не є приводом для операції.

 

 

Яким чином можна виявити гемангиому печінки?

 

 

Оскільки найчастіше гемангіома печінки непомітна для людини, у багатьох випадках її виявляють випадково на УЗД або МРТ.

 

 

Симптоми гемангіоми печінки

 

 

Як вже було сказано вище, найчастіше вона протікає без всяких симптомів і не доставляє людині ніяких неприємних відчуттів. Болі в області печінки можливі через великий розмір гемангіоми і її тиску на близько розташовані органи.

 

 

Яким чином лікується гемангіома?

 

 

Більшість таких утворень не потребують лікування, так як вони абсолютно безпечні. Але в тому випадку, якщо пухлина швидко росте або ж проявляється сильний біль, буде потрібна операція.

 

 

Гемангіома печінки під час вагітності

 

 

Прийом препаратів, в складі яких є естроген, і вагітність можуть стати головною причиною збільшення даної пухлини. У разі гормональної терапії ви повинні періодично проходити УЗД, щоб контролювати розміри гемангіоми.