Газонна трава: як правильно вибрати насіння?

Газон навколо будинку не тільки очищає повітря, але і надає ділянці завершений вигляд. На подібній ділянці стає спокійно і затишно, до того ж ділянку, що має рівну зелену травичку, можна доповнити різноманітними декоративними композиціями. Тому вибір насіння дуже важливий для створення комфорту і краси. Перед тим, як почати вибирати з безлічі пропозицій насіння для свого газону, потрібно встановити, який вид газону кращий. Так газони, трава для яких береться тільки самої найвищої якості, вважаються партерними.

img_56e6c892cbedc626705370Трава для цих газонів повинна бути невисокою і густою, а також мати однорідний колір, що відрізняється особливою насиченістю і яскравістю. Не варто ходити по таких галявинах, так як трава на них швидко витоптується і втрачає свій естетичний вигляд. Галявину зазвичай засаджують насінням аїди або тонконога лучного, а також насінням костриці червоної.

Найпопулярнішим видом газону є садово-парковий. Така галявина не боїться людських ніг, по ній можна ходити або бігати, не завдаючи шкоди її зовнішньому вигляду. Насінням для такого газону буде костриця червона, пажитниця багаторічна  і тонконіг лучний.

Найкрасивішим заслужено визнають мавританський газон. До складу насіння для цього декоративного газону входить до 15 видів рослин, з яких не менше 4 видів зобов’язані бути квітучими. До складу набору насіння України для цього газону входять переважно однорічні рослини.

Для галявини перед будинком зазвичай вибирають луговий тип газону, насіння якого переважно складаються з тимофіївки лучної, пажитниці багаторічної, лучної або повзучої конюшини, костриці лучної та різних квіткових сумішей.

Для спортивних майданчиків вибирають багаторічну траву, що володіє хорошою витривалістю, так як по ній будуть постійно ходити або їздити. Крім того, при виборі насіння потрібно обов’язково враховувати тип грунту. Особливу увагу варто приділити вологості грунту, його засоленості і кислотності. Більш того, потрібно враховувати рівень грунтових вод і освітленість ділянки. Але вибір насіння для ділянки це тільки половина справи. Для того, щоб газон радував своїм виглядом, потрібно правильно і систематично доглядати за ним. Газон потрібно вчасно удобрювати органічними добривами, розпушувати поверхню землі щовесни і скошувати час від часу траву.