Гарна постава: як зберегти її з дитинства?

Постава — це положення тіла людини. Якщо вона правильна, то це видно здалеку. Тулуб має бути виправленим, плечі розправленими, а голова злегка піднятою.

prav-osanka-3Якщо людина йде стиснувши плечі, опустивши голову, і випнувши вперед себе живіт, значить постава далека від ідеалу. Зіпсована постава не тільки виглядає непривабливо, а ще й шкідлива для здоров’я людини, адже правильне розташування внутрішніх органів при неправильній поставі зводитися нанівець. Головна причина неправильно поставленої постави криється у викривленні хребта. Якщо помітили, що щось не так, негайно купуйте коректор постави. Це єдине, що може дійсно допомогти.

У більшості випадків процес викривлення хребта починається ще в дитинстві. Щоб уникнути проблем з поставою у вашої дитини, купуйте в школу хороший портфель, а не сумку, яка носиться на одному плечі. У молодших класах школярі носять купу книжок, відповідно вага сумки досить велика, а для хребта школяра це важке випробування. Якщо дитина буде носити велику вагу на одному плечі, то сколіоз їй гарантований.

Також можлива протрузия межпозвоночного диска — а це дуже неприємна хвороба, тож краще подбати про свій хребет, щоб потім не мати з ним проблем.

Шкільний портфель повинен мати тверду спинку, проте слово «тверда» не означає, що вона повинна бути жорсткою. У місці зіткнення зі спиною обов’язково повинні бути м’які вставки. Ширина ранця ні в якому разі не повинна перевищувати ширину спини школяра.

Школяр найбільше часу проводить за партою і за письмовим столом вдома, тобто в сидячому положенні. Обов’язково відвідайте школу і огляньте робоче місце своєї дитини. Спочатку посадіть дитину на стілець таким чином, щоб ноги рівно стояли на підлозі. Якщо кут згину ніг сильно тупий, значить стілець завеликий, а якщо гострий — замалий.

Чергова причина поганої постави — недостатнє освітлення. Причина в тому, що брак світла призводить до того, що дитина нахиляється все нижче і нижче над столом. Навіть є такий вислів: «писати носом». Забезпечте дитині нормальне освітлення на робочому місці, і все буде відмінно!

Виконайте всі вище перераховані вимоги, і ваша дитина, з часом звичайно, віддячить за турботу і хорошу та красиву поставу.