Фрази, які знищують психіку дитини

Виховання дитини — це не такий вже і простий процес, як може здатися, наприклад, тим, у кого ще немає дітей. Сьогодні вже ні для кого не секрет, що на дитину не можна підвищувати голос, не можна ставити в кут і вже тим більше бити, так як все це є насильством над дитиною. Але, ось тільки яким же чином їх виховувати, як захистити їх від небезпек і не дати наробити дурниць? Отже для того, щоб виділити чіткі правила виховання, в першу чергу, слід визначити те, чого категорично робити не варто.

3476На сьогоднішній день, психологи виділили ряд фраз, які ніколи і ні за яких умов не можна висловлювати дитині:

1. «Ти постійно плачеш!». Як правило, діти можуть плакати, багато плакати і при цьому, як через щось, так і абсолютно без причини. Як реагувати? В першу чергу, коли малюк капризує через порушений режим (хоче їсти або спати, або просто втомився), слід спочатку заспокоїти його, а потім вирішити проблему з порушеним режимом. У разі плачу через певну причну, тобто якщо дитина впала, подряпалася або у неї щось забрали, то слід переключити її увагу на інші речі, при цьому слід розмовляти м’яко і неголосно.

2. «Чому, ти не такий, як твій брат/друг?». Запам’ятайте, дорогі матусі: ніколи і ні за яких умов, ви не повинні порівнювати дітей! По-перше, це може забезпечити ненависть по відношенню однієї дитини до іншої, а по-друге, ви цим нічого не доб’єтеся. Дитині потрібно пояснювати, що вона зробила не так і яким чином потрібно робити правильно.

3. «Ти нічого не вмієш!/ Що ти за дитина така?!/ Ти нічого не доб’єшся!». Сказавши одну з цих фраз в пориві гніву, ви можете посіяти в психіці свого малюка, зернятко ненависті до себе, заниженої самооцінки. Якщо, ви не хочете, щоб ваша дитина виросла невпевненою у собі людиною і боятиметься зробити якийсь вибір, не варто говорити ці фрази. Програмуйте дитини на щастя, говоріть їй, як вона добре виглядає, що у неї все вийде, а якщо не вийде, то не бійся пробувати ще раз.

4. «Мені соромно за тебе». За окрему поведінку своєї дитини, вам дійсно може бути соромно, але не варто про це викрикувати на всю вулицю і при сторонніх людях, а вже тим більше, при знайомих. В цьому випадку, краще прийти додому і сказати дитині, що так себе вести не можна. В іншому випадку, обмежити перегляд мультиків або заховати улюблену іграшку.

Не варто прагнути виховувати свою дитину ідеальною. Як правило, вона повинна бути особистістю, в першу чергу. Завдання батьків — дати зрозуміти дитині, що вона унікальна, що у неї все вийде, а головне, що дитина завжди може розраховувати на батьківську підтримку. Звичайно, можуть бути і шльопанці по попі, і покарання кутом, проте не варто цим зловживати, важливо більше говорити з дитиною, пояснювати ситуацію, перш ніж її покарати, відібрати гаджет або позбавити десерту. Звичайно, поки малюк ще зовсім крихітка, він буде по-різному реагувати на вашу роз’яснювальну поведінку: не буде вас слухати, буде тікати і шкодити. Однак, дотримуючись золотих правил виховання, дитина буде вже інакше реагувати на те, що і як ви їй говорите. Таким чином, малюк не буде вас боятися і «криза підлітка» для вас пройде менш проблемно.