Формування характеру дитини

Коли наші діти з’являються на світ, у них вже закладені деякі риси характеру, несвідомі звички, смаки і уподобання. Єдине, що поки вони не вміють все це демонструвати. Все, що їм потрібно зараз – це материнське тепло, любов і смачне молочко. Однак, з роками і навіть місяцями у них поступово виробляється характер. Вже в рік дитина здатна показати батькам, що саме їй не сподобалося чи сподобалося. Дитина може вибирати іграшку, їжу, друзів, здатна виражати симпатію до людини або навпаки.

shutterstock_387530503Маленькі оптимісти і песимісти

Ні для кого не секрет, що люди вже в дитинстві мають своє бачення навколишнього світу. Воно має позитивний характер у оптимістів і негативний у песимістів. Всі вище вказані фактори утворюють те саме ставлення до людей і життя в цілому. Дбайливі батьки турбуються про свою дитину і мріють, щоб вона стала щасливою. Як допомогти своїй дитині пізнати радості життя і вміти справлятися з усіма майбутніми труднощами?

Читання літератури допоможе батькам розібратися в особливостях формування дитячої психіки і обрати правильну методику виховання малюка.

Як формується характер дитини?

На кінцевий результат впливає кілька факторів.

Самостійна особистість зі своїми особливостями виробляється під впливом:

 

  • Генетично закладених матеріалів. Інакше кажучи, діти запозичують деякі риси характеру від своїх батьків. Так, наприклад, малюк може бути занадто активним або нервозним. У цьому випадку батькам варто звернути увагу на себе. Або ж почуття гумору. Так, так! Воно теж передається у спадок. Тому, якщо ви помічаєте в дитині деякі негативні риси, варто спочатку розібратися в собі.
  • Оточення. Це працює і на дорослих, і на дітей. «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу хто ти» — кажуть мудреці. Це дійсно так. Маленька людина вбирає інформацію як губка. Дитина здатна точно скопіювати ваші рухи, слова і вислови. Тому оточення дитини дуже сильно впливає на становлення її характеру.
  • Виховання. Очевидно, що на кожний виховний момент дитина буде реагувати. Вона може мовчки послухати докір батьків, може образитися або навіть розсердитися. Останні реакції можуть не тільки ранити малюка, але і негативно позначитися на подальшому формуванні її характеру. Чи варто говорити, як важко в цій ситуації буде батькам. Важливо пам’ятати, що з будь-якою людиною, в тому числі і малюком можна домовитися.

Важливо знайти до дитини особливий підхід, і ви обов’язково досягнете бажаного результату.