Фізичний та психологічний стан дитини в підлітковий період

Підлітковий період — дуже дивний час у житті кожної людини. Ти начебто вже не дитина, слухати батьків ти не хочеш, ти у всьому розбираєшся сам. Але ти ще й не дорослий, тому що у тебе немає фінансової незалежності, та й коло прийнятих тобою рішень досить вузьке. У цей період дорослішання людина намагається знайти самого себе, що вдається зробити не відразу. Ось тут і виникають проблеми.
shutterstock_91076693

Одвічний конфлікт батьків і дітей не обходив стороною ще жодну сім’ю. Всі мами, тати, бабусі, дідусі та діти знають, що таке зіткнення інтересів представників різних вікових груп. Дитині часто здається, що її ніхто не розуміє, що вона самотня. Найчастіше це проходить з часом, але в окремих випадках потрібно звернутися за допомогою до фахівців. На жаль, в нашій країні практика звернень до сімейного психолога не поширена. І це дуже погано! Люди даремно прирівнюють психолога до психотерапевта, бояться, що їх вважатимуть ненормальними. Підліткам психологічна допомога потрібна більше, ніж дорослим.

Часто діти не можуть поділитися переживаннями з батьками або друзями. Їм доводиться все носить в собі, а це до доброго не доводить. Якщо ви, батьки, бачите, що ваша дитина стала похмурою і мовчазною, не хоче йти на контакт, не карайте її. Ви ж самі колись були дітьми і знаєте, що підлітка може зачепити все, що завгодно. Дітям і так складно доводиться: вони постійно дізнаються щось нове.

У момент статевого дозрівання вашої дитини, дуже важливо надати їй підтримку, змусити повірити у власні сили. Діти часто страждають через невпевненість в собі, їм здається, що вони самі нікчемні істоти на світі. Розвійте ці думки, доведіть своїй дитині, що вона найкраща і найталановитіша. Віддача не змусить себе довго чекати.

Хлопчики і дівчатка часто замикаються в собі, відкрито конфліктують з батьками. Вони не говорять, що і де у них болить, тому що не хочуть виглядати маленькими. З дітьми потрібно розмовляти, постійно підтримувати контакт. Тоді дитина захоче ділитися з вами своїми переживаннями.

У період статевого дозрівання велику роботу виконує щитовидна залоза. Від правильності її роботи залежить дуже багато чого. Серйозні навантаження відчуває і серце, особливо, якщо дитина різко виросла. Мотор нашого організму просто не встигає справлятися з постачанням крові тілу.

Дуже важливо стежити за правильним харчуванням дитини. Підлітки обожнюють чіпси і газовану воду. Такі продукти можуть викликати гастрит або виразку.