Фізичний розвиток малюка

Фізичний розвиток малюка є одним з основних індикаторів того, як він росте і чи є він здоровим.

Fizicheskoe-razvitie-rebenka-na-shestom-mesyatse-zhizni-460x305Норми, наведені в нашій статті, неточні. Якщо малюк трохи випереджає або відстає в розвитку, то в цьому нічого страшного немає. Однак пильність батьків дозволить своєчасно визначити потенційну проблему.

Новонароджений. Тільки-но з’явившись на світ, будь-який малюк може встановлювати зоровий контакт з матір’ю. У нього проявляється багато рефлексів. Однак він не в силах піднімати голову.

1 місяць. У малюка практично немає координації рухів. Після четвертого тижня він може зосереджувати увагу на іграшці або на обличчях близьких людей. Іноді видає будь-які звуки.

2 місяці. В даний період дитина може трохи тримати голову. Її кулачки поки стиснуті, проте кінцівки вона може без проблем розвести. Іноді посміхається, спостерігає за настроєм батьків та інших близьких людей. Кілька хвилин може дригати ногами.

3 місяці. Коли малюка кладуть на животик, він досить твердо тримає голівку. Координація рухів з кожним днем ​​стає все кращою. Малюк весь час намагається повернутися. Постійно вивчає простір.

4 місяці. Дитина вже відмінно тримає голівку, намагається піднятися. Раз у раз тягнеться до речей, які її оточують. Відмінно реагує на звуки, вміє тримати іграшку. Дуже сильно сміється.

5 місяців. Малюк в цьому віці вже намагається повзати на животі. Без підтримки сидіти поки не може. Постійно чіпає свої ноги. Грається з брязкальцем, спостерігає за дорослими.

6 місяців. Зараз малюк вже може сидіти без підтримки. Однак для того, щоб сісти, йому потрібна допомога. Весь час бере іграшки. Починає говорити складами.

7 місяців. Дитина вже сідає сам. Як правило, повзає назад. Стоїть тільки тоді, коли її підтримують. Стукає іграшками.

8 місяців. Перебуваючи в ліжечку, малюк вже намагається пересуватися. Правда, при цьому він поки не може обійтися без підтримки. Йому доставляє радість гра в хованки. Намагається копіювати дорослих. Його міміка постійно оживає. Проявляє інтерес до нових речей.

9 місяців. Дитина намагається ходити, тримаючись за меблі. Якщо ви будете її міцно тримати, вона вже зможе ходити. Повзає на четвереньках. Виконує нескладні прохання.

10 місяців. Відмінно контактує з дорослими, копіює їх. Може показувати свої вміння. Любить розглядати картинки.

11 місяців. Добре орієнтується в навколишньому просторі. Без проблем встає і сідає. Знає назви багатьох речей і шукає їх на прохання дорослих.

12 місяців. Коли малюкові виповнюється рік, його необхідно показати професіоналам. Адже якщо у нього є які-небудь порушення, то їх необхідно своєчасно виявити. У цьому віці дитина намагається ходити і стояти без допомоги старших. Вміє вставати без опори. Якщо її попросити, то вона може дати іграшку. «Годує» плюшевих друзів і розбирає пірамідки.

Від 12 до 15 місяців. Малюки в цьому віці вже ходять без сторонньої підтримки. Відмінно сидять на стільці. Грають з м’ячем, однак поки не можуть його ловити. Вміють користуватися столовими приборами. П’ють і їдять вже без допомоги. Витягують з ящиків речі.

Від 15 до 18 місяців. Дитина відмінно пересувається по колу, без проблем стрибає. Може підняти іграшку, яка впала. Самостійно їсть разом з усіма. Любить малювати.