Фізичний розвиток дітей

Всім відомо, що фізичний розвиток відіграє важливу роль. У період до 3-х років у дитини відбувається формування м’язового корсету і кісткового скелета. У перший рік малюк вчиться тримати голову, перевертатися з одного боку на інший, сидить, повзає і, нарешті, ходить. Якщо рухова діяльність вашої дитини була організована правильно, то також сприятливо будуть розвиватися її нервова система, серцево-судинна, органи дихання і травлення. На цьому етапі життя малюка дуже важливою є рухова активність, так як це основна біологічна потреба для повноцінного розвитку організму.

OHUsefXM_iE-300x222Без допомоги батьків, дитина не зможе своєчасно засвоїти фізичні вправи для дітей. Наприклад, якщо дитину часто брати на руки або класти її на животик, то можна помітити, що вже до другого місяця свого життя малюк буде досить добре тримати голову.

Для вироблення хапального рефлексу у дитини, частіше вішайте над її ліжечком іграшки, брязкальця, щоб малюк намагався схоплювати предмети, при цьому потрібно стежити, щоб ручки і ніжки малюка вільно рухалися, ніщо не заважало їх пересуванню. Під час неспання дитинка повинен знаходитися в манежі або своєму ліжечку, де вона буде грати зі своїми іграшками.

Як правило, у віці від 7-8 місяців малюки вчаться повзати. Коли дитинка повзає, вона самостійно розвивається, пізнає навколишній простір, що сприяє ще і розумовому розвитку. До кінця 1 року життя дитина може вже самостійно пересуватися, тобто ходити.

На другому році життя малюк вміє ходити, долати перешкоди на шляху, лазити і кидати.

У три рочки малюк вже не тільки вільно ходить, а й бігає, крутиться, кидає і ловить м’яч, прокочує його між предметами.

Слід зазначити, що саме завдяки масажу і гімнастиці відбувається фізичний розвиток дітей, тому дуже важливо виконувати щоденні вправи, які рекомендує ваш педіатр. Дітям, які мають трохи більше 1-го року, потрібно якомога більше спортивних вправ і рухливих ігор. Після 3-х років можна придбати дитині спортивний комплекс, який також буде розвивати фізичні навички.