Фізичні вправи для розумового розвитку дитини

Вчені давно виявили закономірність впливу фізичних вправ на розумовий розвиток дитини. У дітей до 16 років, які своєчасно і в достатньому обсязі (але без перевантажень) отримують фізичні навантаження, відбувається активне кровопостачання клітин головного мозку. Цей процес стимулює і прискорює розумовий розвиток дитини. Фізично активні діти більш кмітливі і здатні приймати правильні рішення швидше за своїх пасивних однолітків.

батут2Найпростіше батькам, які хочуть виростити з дитини всебічно розвинену особистість, віддати її в одну або кілька спортивних секцій. Дітям зовсім необов’язково займатися спортом професійно. Мало того, часто це навіть небажано, оскільки перенапруження може нашкодити здоров’ю дитини організм, якої ще не сформувався. Тренування повинні бути спрямовані на розвиток у дитини різних груп м’язів, хорошої координації рухів, швидкої моторної реакції на події, що відбуваються навколо.

В основному дітей приймають в спортивні секції з трьох років. З малюками, які не досягли цього віку, батьки можуть займатися вдома. Дитині буде досить ранкової зарядки і рухливих ігор протягом дня. Можна використовувати різноманітний спортивний інвентар: батути, шведську стінку, лавки, м’ячі різного діаметру та інше.

У три роки дитину вже можна віддавати в секцію гімнастики або плавання. У цих видів спорту практично немає протипоказань для маленьких дітей. Звичайно, батьки повинні подбати про те, щоб з дитиною займалися професіонали, які здатні скорегувати тренування з урахуванням індивідуальних особливостей дитини. У випадку з плаванням потрібно вибирати басейн, при очищенні і дезінфекції води в якому використовуються нешкідливі засоби. Рясне хлорування може завдати шкоди здоров’ю дитини.

Тренування в спортивних секціях не повинні виключати фізичні вправи в домашніх умовах. Можна купити батути. Стрибати на них люблять діти різного віку. Під час стрибків активізуються всі групи м’язів, розвивається координація рухів і здатність добре орієнтуватися в просторі. Стрибки на батуті дозволять дитині уникнути різних захворювань, наприклад, викривлення хребта або плоскостопості.

Крім того фізично зміцніти дитину допоможе велосипед. Дитячі велосипеди розробляються з урахуванням вікових особливостей дітей і ступеня їх фізичної підготовки. Катаючись на велосипеді, дитина вчиться одночасно тримати рівновагу, крутити педалі, оцінювати ситуацію і швидко реагувати в разі виникнення перешкод.

Подбайте про те, щоб заняття спортом приносили дитині радість і не були обтяжливим обов’язком. Якщо малюк втратив інтерес до обраного виду спорту, то запишіть його в іншу секцію, замініть боксерську грушу велосипедом або зробіть перерву в тренуваннях. Можливо, дитина просто втомився або хоче спробувати свої сили в чомусь іншому. Не перешкоджайте їй, адже тільки позитивний настрій дозволить досягти наміченої мети.