Фітотерапія

Ні для кого не секрет, що лікування різних хвороб починалося з трав. Наші предки використовували різні настоянки, примочки, відвари для загоєння ран, лікування хвороб, а також для відновлення організму після виснажливих захворювань. У сучасному світі фітотерапія найчастіше використовується у разі якщо наша медицина безсила. Хоча натуральні ліки (рослини, продукти бджільництва, гриби, мінерали) доступні всім і обходяться нам зовсім недорого.

travy-ekomedОдними з перших фітотерапевтів були лікарі з Шумеру які вже тоді визначили, що голки хвойних дерев і листя верби, володіли цілющими властивостями. Авіценна, Гален і Діоскорид були відомими травниками. Навіть у часи, коли стрімко розвивається фармакологічна наука і донині люди продовжують довіряти траволікуванню.

У разі траволікування ефект досягається набагато довше в порівнянні з антибіотиками, але для організму людини таке лікування є кориснішим. Головною перевагою фітотерапії є зміцнення імунітету, а також позитивний вплив на організм людини в цілому.

Якщо зануритися в статистику, то 80 % всього населення, віддають перевагу натуральним препаратам досі. На даний момент в фітотерапевтичних цілях використовується близько 23000 рослин, що становить 7% всієї земної флори.

За довгі роки вивчення фітотерапії був визначений цілющий ефект рослин у різних його проявах. Використовують листя, квіти, коріння. У певних випадках вміст вітамінів та мікроелементів залежить від часу року, місця зростання і періоду збору. Вважають, що трави потрібно збирати на початку цвітіння, а кору і бруньки дерев — ранньою весною.

Перед тим як застосувати рослини в фітотерапії вони проходять своєрідну обробку. Необхідно правильно просушити після збору, упакувати і розфасувати. За часту в фітотерапії використовують трав’яні збори до складу яких входить кілька рослин. Приміром грудний збір або нирковий та багато інших.

Дозування препарату як і у використанні синтетичного засобу дуже важливе, не варто до цього ставитися недбало, так як можуть бути незворотні наслідки. До складу деяких трав’яних зборів входять небезпечні рослини, які в невеликих дозах володіють цілющими властивостями, а у великих — виявляються отрутою.