Фітнес у зрілому віці: користь чи шкода?

Фітнес корисний в будь-якому віці, адже фізична активність — один з найкращих способів зберегти здоров’я. Для літніх людей відвідування спортзалу стане вирішенням багатьох проблем, запобіжить хворобам, гарантує хороше самопочуття і настрій, сповільнить прояв ознак старіння.

Five-Execises-You-Can-Do-to-Prevent-Lymphedema-1Ніколи не пізно почати: чому займатися корисно?

Тренування у фітнес-клубі допомагають прискорити метаболізм, який з досягненням солідного віку повільно, але впевнено здає позиції. Підтримувати вагу в нормі вже не так просто, і в результаті тіло «обростає» зайвим баластом. Для літніх людей стрункість — запорука ефективного оздоровлення, вона в рази знижує ризик серцево-судинних захворювань і проблем з внутрішніми органами. Займаючись кілька разів на тиждень, ви не тільки позбавитеся від зайвої ваги, але і наростите міцні м’язи, які допоможуть організму спалювати більше калорій навіть у стані спокою.

Абонемент у фітнес-клуб справедливо можна назвати квитком в щасливу і здорову старість. Регулярні фізичні вправи поліпшують рухливість суглобів, тому активні літні люди набагато менше травмуються, страждають від переломів і легше переносять будь-які пошкодження кінцівок. Підвищується координація, гнучкість і баланс, збільшується сила, змінюється в кращу сторону постава, завдяки чому ймовірність впасти через втрату рівноваги мінімальна.

Фізичні навантаження — це ще й гарантія психічного здоров’я, адже вони:

 

  • Покращують якість сну і позбавляють від безсоння;
  • Піднімають настрій внаслідок вироблення ендорфінів;
  • Зберігають позитивне ставлення до тіла і впевненість в собі;
  • Підтримують функцію пам’яті, покращують швидкість реакції;
  • Знижують вірогідність старечого недоумства.

Бути занадто старим для здорового способу життя неможливо! Після перетину 50-річного рубежу гіподинамія здатна сильно нашкодити — про це потрібно пам’ятати завжди.

«Правильні» тренування

Якщо ви ніколи не ходили в фітнес-центри, але в літньому віці вирішили зайнятися собою і не пускати здоров’я на самоплив, то не кидайтеся з головою у вир. Різка активність може завдати навіть більшої шкоди, ніж її повна відсутність, тому почніть з самого простого і поступово збільшуйте інтенсивність тренувань.

В ідеалі потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб скласти програму занять виходячи зі стану здоров’я. Ставте перед собою реальні цілі, і фітнес обов’язково принесе одне задоволення!