Феномен і переваги компанії IKEA

IKEA — це відомий шведський виробник і рітейлер, що входить в 10 найбільших рітейлерів меблів і продукції для дому в усьому світі. Компанія постійно входить в рейтинги найкращих і найдорожчих брендів.

53_mainПереваги компанії IKEA

Одного разу відвідавши магазин, практично кожен покупець стає постійним клієнтом і шанувальником IKEA. Чим же зумовлена ця популярність?

 

  • Шведська компанія гарантує довгий термін служби, високу міцність і якість своєї продукції. Всі моделі відповідають екологічним стандартам і нормам безпеки. Також кожна річ гіпоалегренна.
  • Доступна ціна. При високій якості всі меблі та інші товари мають низьку вартість. Як доповнення до цього покупець отримує унікальні і цікаві дизайнерські рішення.
  • Наявність широкого асортименту товарів в одному місці: дитячі іграшки, торшери, кухонні гарнітури і т. д.
  • Простота складання. Докладні інструкції і продумані конструкції роблять процес складання легким і зрозумілим.
  • Бонусні карти, акції та привілеї постійним покупцям.
  • Доставка в будь-який регіон країни. Магазини IKEA зазвичай знаходяться в тільки у великих містах, пункти же доставки покривають практично всю територію держави.
  • Власний інтернет-магазин. Весь асортимент магазину IKEA представлено в каталозі в Інтернеті. Кожен покупець може вибрати відповідний товар не виходячи зі свого будинку.
  •  Турбота про кожного клієнта і ввічливе ставлення.

Заснування компанії IKEA

Компанію IKEA була заснована шведським підприємцем Інґваром Кампрадом. Він виріс в селянській сім’ї і все своє дитинство працював в селі. Представники його сім’ї неодноразово намагалися відкрити свій бізнес, але значних успіхів в цій області не добилися. Однак Інґвара вже з самого дитинства тягнуло до торгівлі. Ще в юні роки він приторговував рибою і сірниками.

У 1943 році він, на позичені у батьків грошові кошти та особисті заощадження, відкриває перший магазин. IKEA було утворено з перших букв його імені, прізвища, назви ферми батьків і села, де він проживав. Знайти недорогі меблі та господарську продукцію в той час в Швеції було проблематично, тому Кампрад вибрав саме цю спеціалізацію.

Початок розвитку

Перші 5 років магазин працював виключно з дрібними речами, а в штаті трудився сам Інґвар. Перший співробітник в IKEA з’явився в 1948 році.

Ставка IKEA була на недорогі меблі, виготовлені на дрібних фабриках. Пізніше даний підхід був трохи змінений. Інґвар вирішив закуповувати меблі по деталях і збирати їх самостійно. У підсумку йому вдалося знизити кінцеву вартість і завоювати популярність клієнтів.

На початку 60-х роках в Швеції функціонувало кілька магазинів під брендом IKEA, а перший закордонний магазин почав свою роботу в 1963 році в норвезькій столиці. В цей же період лінійка продукції розширилася посудом, а для зменшення черг була впроваджена система оптимізації кас.

Світова експансія

Починаючи з 70-х років IKEА активно почала просуватися на західноєвропейські ринки, відкриваючи магазини у Франції, Німеччині та Швеції. У 1980-85 роках компанія вийшла на ринок США і Китаю. Паралельно з розширенням мережі, збільшується і асортимент. У 90-х роках IKEA відкривається свої філії в країнах південно-східної Європи.

Вихід в Інтернет

IKEA, однією з перших серед великих продавців, вийшла в Інтернет. Сайт компанії був запущений в 1997 році. Спочатку він розповідав про філософію IKEA, пізніше додалися каталоги, де покупці могли ознайомитися з продукцією. Надалі сайт заробив як повноцінний інтернет-магазин з можливістю замовлення товару додому. Незалежно від типу покупки — дистанційно або в магазині, IKEA завжди намагається дотримуватися принципів клієнтоорієнтованості.

На сьогодні IKEA практично не має конкурентів, а її магазини відкриті в багатьох країнах світу. Багато компаній намагаються повторити її успіх і копіювати бізнес-модель. Але завдяки тому, що IKEA також постійно розвивається і вдосконалюється, наздогнати її вкрай складно. Інґвар Кампрад побудував найбільшу компанію, яка робить якісні меблі доступні для різних верств населення.