Фактори, які впливають на сон дитини

Численні дослідження показують, що нестача сну може негативно вплинути на розвиток дитини. Тому необхідно дотримуватися кількох правил, щоб забезпечити дитині належний сон.

sleepДіти у віці від 3 до 5 років повинні спати від 10 до 13 годин на день, а діти трохи старші — між 6-12 роками — повинні присвячувати сну 9-11 годин. Діти, які з якихось причин не сплять відведену кількість годин, можуть зіткнутися з нездатністю зосередитися на навчанні, змінами настрою, проблемами зі збереженням емоції або навіть ожирінням. Про це повинні знати батьки, вихователі та няні.

Добре сплановані щоденні ритуали привчають дитину до якоїсь системі, тому вона почне краще спати. Ці ритуали мають важливе значення, особливо перед сном. Згідно з результатами досліджень, діти, які засинають вдень, мають менше проблем зі сном у нічний час і, як правило, прокидаються бадьорими. Безпосередньо перед сном важливо уникати рухливих ігор, так як фізична втома — це не завжди гарна якість сну. Негативний вплив також дають комп’ютери і телефони перед сном. Замість цього почитайте разом з дитиною книгу, не забуваючи включити тільки нічне світло, яке можна вимкнути лише після того, як ви покинете кімнату.

Можливо, увечері біг та інші види діяльності не рекомендуються, тому що дитина повинна бути спокійною перед сном. Проте, протягом дня, постарайтеся забезпечити дитині активний день. Наприклад, семирічні діти, які ведуть більш сидячий спосіб життя, повинні бути більш активними після школи. Запишіть дітей у спортивні або танцювальні секції, купіть велосипед або відправляйте гратися у двір.

Те, що дитина їсть також впливає на її сон. Ключем вважається відповідна доза клітковини, тому ви повинні вибирати продукти, які мають її якомога більше. Це овочі. Діти, які не отримують клітковину протягом дня, можуть страждати від закрепів, які в свою чергу є причиною неспокійного сну. Не давайте дитині занадто багато цукру, який збільшує рівень інсуліну в крові, що, в свою чергу, здійснює стимуляцію надлишкової енергії.