Ерозія шийки матки

Ерозія шийки матки є досить поширеним захворюванням, яке зустрічається у жінок дітородного віку.

gynekologiДо появи ерозії призводять несприятливі термічні, хімічні і механічні дії. Так само причиною виникнення ерозії може стати зниження імунної системи або порушений менструальний цикл, ерозію може викликати вірус папіломи людини.

При початковому розвитку ерозії немає ніяких особливих ознак та симптомів. Виявити захворювання можна тільки при відвідуванні гінеколога.

А от что делать с эрозией шейки матки при беременности ви можете дізнатися на сайті dobrobut.com вже зараз.

Крім вищевказаного, сучасна медицина допускає, що у молодих дівчат — ерозія це всього лише період розвитку і з часом ерозія просто зникне. Тому при діагностуванні даного стану шийки матки не варто створювати паніку.

Діагностика ерозії шийки матки

Діагностувати ерозію шийки матки досить просто, при звичайному гінекологічному огляді.

Більш докладне обстеження проводиться методом кольпоскопії — це огляд піхви і шийки матки за допомогою кольпоскопа. Так само для точності діагнозу застосовують фарбування уражених ділянок розчином Люголя. Здорова тканина забарвлюється розчином, а уражена поверхня — ні.

Також лікар призначає мазок на біопсію, аналіз на наявність папілома вірусу та інших вірусів. Необхідно це для діагностики передракового стану.

Лікування даного захворювання може бути медикаментозним та хірургічним.

Хірургічне лікування ерозії шийки матки проводиться лазерним та радіохвильовим способом. Ці методи безболісні і безкровні, дають відмінний результат. Жінкам, які часто страждають гінекологічними захворюваннями і мають підозри на розвиток серйозних захворювань, варто зробити біопсію.

Лікування ерозії шийки матки

Раніше для позбавлення ерозії шийки матки використовували  діатермокоагуляціонний метод. Але він досить болючий і тому більше не застосовується. Також в даний час не застосовується метод хімічної деструкції. Він недостатньо точний, при цьому методі можна пошкодити здорові тканини.

При медикаментозному лікуванні ерозії шийки матки призначаються протизапальні препарати, а також препарати спрямовані на підвищення імунітету.

Крім вищевказаного ерозія, яка виявляється у дівчат, жінок в молодому віці, не підлягає якнайшвидшому лікуванню. Сучасна медицина прийшла до такого висновку, що ерозію у молодих дівчат лікувати не слід, достатньо просто спостереження. У такому віці це захворювання може самостійно зникнути. Крім того різні хімічні, лазерні процедури, припікання можуть негативно вплинути на майбутнє зачаття.

У висновку можна прийти тільки до одного висновку. Якщо жінці важливо знати про своє «жіноче здоров’я» і якщо жінка хоче здорових дітей, то бажано кожні пів року відвідувати гінеколога. Але якщо немає можливості відвідувати раз на пів року, то просто необхідно хоча б раз на рік.