Емоційні переживання: спогади про минуле. Частина 2

До певного віку у нас з’являється своя сім’я, робота, особисті досягнення. Є те, до чого ми всі прагнемо. Коли певне число років позаду, ми починаємо переосмислювати своє життя. І якщо у людини ще немає того, що вона хотіла, то їй починає здаватися, що вона, або не здатна цього досягти, або вже витратила усі свої кращі роки, і все позаду. Їй здається, що вона вже ніколи не буде такою щасливою, як раніше.

17-08-2016-3З цією проблемою треба боротися. Наші думки матеріальні, ми самі програмуємо себе. Не потрібно турбуватися і витрачати свою енергію на безглузді переживання. Якщо ми копаємося в минулому, то не дивно, що у нас не залишається ні часу, ні сил на побудову свого майбутнього.

Частою проблемою є також зациклення на негативних спогадах. Зазвичай ці спогади пов’язані з іншими людьми, наприклад, любов, дружба, втрата близької людини. Безумовно, почуття дуже складно перебороти, також, як і забути про людей, які були вам дорогими для вас. Але потрібно намагатися заради себе і своїх близьких. Щоб в серці з’явилася любов потрібно звільнити для неї місце. Щоб в житті з’явилися нові позитивні емоції, потрібно захотіти позбутися від вантажу минулого. Ми можемо жити сьогоднішнім днем і самі будувати своє майбутнє, але минуле ми вже не в силах змінити, тому не варто витрачати свою емоційну енергію на постійні роздуми про колишні помилки.

Вирішити ці проблеми може тільки сама людина. Усвідомивши, що спогади з минулого віднімають у вас емоційні сили, потрібно знайти в справжньому житті ті речі і тих людей, які можуть принести вам радість тут і зараз.