Емаль для підлоги: різновиди і спосіб нанесення

Прийнято вважати, що фарбування підлоги є найпростішим процесом з усіх малярних робіт, однак не все так однозначно. Сам процес фарбування нескладний, але необхідно мати певне уявлення про характеристики та властивості лакофарбових матеріалів, можливості їх поєднання з тим або іншим типом та інші важливі чинники. Від цього безпосередньо залежатиме естетичність зовнішнього вигляду підлоги і її термін експлуатації, незалежно від того, виконується фарбування нової поверхні або оновлюється раніше пофарбована.

bystrosohnushchie-kraski-dlya-pola-osobennosti-vybora-emulsii-bez-zapaha-32Одним з гідних матеріалів є эмаль для пола в Околоремонта, яка має масу незаперечних переваг, і може бути використана в дитячих садках, навчальних закладах, медичних установах та інших приміщеннях з високими експлуатаційними навантаженнями та великою прохідністю.

Основні види емалей для підлоги:

 

  • Алкідні емалі. Цей різновид може відрізнятися вмістом в складі основного компонента у вигляді пентафталевого або гліфталевого алкидного лаку. Крім цього алкідна эмаль для пола Снежка складається з пігментів, наповнювачів (мармурова або гранітна крихта), гліцерину, і в деяких складах присутні антисептичні добавки. Як розчинник застосовується уайт-спірит, бензин або скипидар. Необхідне ґрунтування перед фарбуванням поверхні. Дані склади підходять для фарбування, як зовнішнього покриття для підлоги, так і всередині в будь-якого приміщення. Матеріал досить еластичний і довговічний, має відмінну водостійкість і не дає усадки. Добре витримує різкі температурні зміни, зберігаючи тривалий час свій колір. Містить специфічні добавки, що відлякують дрібних гризунів. Володіє стійкістю до дії масел, бензину і подібних хімічних речовин.
    Швидко висихає, утворюючи міцне глянсове покриття.
  • Поліуретанові емалі. У складі даного виду емалі міститься безліч добавок, які забезпечують відмінну адгезію до будь-якої основи, навіть якщо вона волога. Після нанесення такої емалі утворюється щільна і достатньо еластична глянсова плівка. Емаль для підлоги має підвищену стійкість до лужних і кислотних впливів, не боїться води та різких перепадів температури. Забезпечує захист від стирання, а також добре перешкоджає дії масел, кислот та інших хімічних речовин. Складом в основному фарбують бетонні підлоги в промислових приміщеннях (склади, гаражі, виробничі цехи). Можна застосовувати поліуретанову емаль також для підлог в громадських приміщеннях, де існує підвищене навантаження.
  • Акрилові емалі. Склад, виготовлений на водній основі, перед фарбуванням розбавляється водою до необхідної густоти. Швидковисихаюча емаль в основному буває напівглянсовою, що утворює на бетонній і дерев’яній основі, яка не стирається покриття з еластичною плівкою. Використовується для фарбування внутрішніх підлогових покриттів. Суміш не містить хімічно шкідливі компоненти, тому акрилова емаль практично не має запаху. Емаль стійка до механічних пошкоджень та вологи. Не вигоряє і має високу стійкість до зношування.

Технологія фарбування

Незалежно від вибору емалі та матеріалу основи, необхідна попередня підготовка підлоги, оскільки дрібні дефекти, пил і забруднення поверхні підвищують витрати складу, знижують адгезію і якість покриття, що призводить до відшарування шару, виникнення бульбашок, а також неоднорідності кольору.

Рекомендується ґрунтувати очищену і зашліфовану підлогу у два шари, причому для деревини необхідна додаткова біозахисна обробка.

Для фарбування загальної площі краще підійде розпилювач або валик, для кутів можна скористатися пензлем.