Ефективні способи лікування сухого кашлю у дітей

Батьки завжди сильно переживають, коли їх дитина хворіє. Особливі побоювання у батьків викликає сухий кашель, який «роздирає» дихальні шляхи у дитини. У даній статті ми розповімо про найбільш ефективні способи лікування дитячого сухого кашлю. Причин сухого дитячого кашлю може бути багато.

suhoj-kashel-u-rebenkaСеред них: простудні захворювання, вірусні інфекції, алергії, реакція на забруднене повітря, кашель, пов’язаний з попаданням стороннього предмета в дихальні шляхи і з багатьох інших причин. Щоб почати лікування, необхідно виявити причину дитячого кашлю. Для цього слід звернутися до терапевта. Тільки лікар зможе визначити причину сухого кашлю і призначити ефективне лікування. Як правило, лікування проводиться амбулаторно, тобто на дому з дотриманням рекомендацій лікаря.

Медикаментозне лікування

Дитячий кашель ефективно лікується народними засобами, про які піде мова нижче, проте в ряді випадків, наприклад, при бактеріальній інфекції, необхідне комплексне лікування, що включає прийом антибіотиків. Лікарський засіб також призначається лікарем, враховуючи особливості вашої дитини. Тому не рекомендується лікувати свою дитину засобами, які були виписані для лікування іншої дитини. Часто дітям призначають сиропи, вміст активної речовини в яких розподілено більш рівномірно. Зручні в прийомі, вони в залежності від складу можуть надавати відхаркувальну, протикашльову, спазмолітичну або інші дії. Також призначаються інгаляції, таблетки та інше.

Лікування сухого кашлю у дітей народними засобами

Медикаментозні засоби мають достатню кількість протипоказань та побічних ефектів, тому вони призначаються тільки при гострій необхідності. На щастя, сухий кашель — це той симптом захворювання, який добре піддається лікуванню народними засобами. Спинити напад сухого кашлю допоможе ложечка натурального меду, шматочок вершкового масла. Ці продукти можна вживати разом з теплим молоком, що тільки посилить позитивний ефект.

Загальні рекомендації по догляду за хворою дитиною

Величезну роль в позбавленні від сухого кашлю відіграє дотримання загальних правил догляду. Горло, груди, спину в області легенів і стопи дитини необхідно намазати зігріваючою маззю або зробити гірчичний компрес. Необхідно тримати вищеописані частини тіла в теплі, краще за все під вовняними виробами. Рясне тепле пиття, постільний режим, оптимальна вологість в повітрі і відсутність дратівливих факторів (різні їдкі запахи) якнайкраще підтримають імунітет дитини, що допоможе організму впоратися з недугою своїми силами.