Дзеркала в інтер’єрі

Дзеркало — предмет майже містичний. Століттями воно викликало у людини досить суперечливі почуття і емоції, виступало повноправним героєм казок і легенд. З холодною безпристрасністю дзеркало повідомляє всю правду тоиу, хто уважно вдивляється у відображену реальність.

710669a8bece9d145100a544c439d90dДзеркало, покликане лише відображати дійсність, людина здавна почала всіляко прикрашати, немов намагаючись змусити це загадкове скло зобразити свого володаря в найбільш вигідному світлі. Дзеркала вбирали в майстерно виготовлені рами, прикрашені дорогоцінним камінням, встановлювали на туалетних столиках і в дверцятах масивних шаф, покритих різними різьбленнями.

Досить давно була помічена і здатність дзеркал візуально розширювати межі простору і, відповідно, створювати ілюзію збільшення розмірів приміщень. Деякі амбітні архітектори покривали дзеркалами стіни палацових залів, перетворюючи їх у нескінченно повторювану величну анфіладу.

Але з плином часу модні тенденції змінюються, і в сучасному інтер’єрі на перший план виходять мінімалізм і еклектика. Тепер уже дизайнери експериментують не стільки з обрамленням дзеркала, скільки з його формою і розміром. Можна побачити дзеркальні геометричні фігури, дзеркальні квіти, зірки, дзеркало в формі сонця і навіть зовсім незвичайні дзеркала.

Вельми популярними ще десятиліття тому стали дзеркальні вставки, які використовуються в інтер’єрах ванних кімнат. Також джеркальними вставками прикрашають кухонні кахельні  і навіть вхідні двері. Але дзеркальні вставки втратили свою актуальність, через надмірну непрактичність.

Але все ж, незважаючи на дизайнерські вишукування, головна функція дзеркала полягає в тому, щоб відбивати навколишню дійсність. Тому психологи попереджають, що надмірне кількість дзеркал в приміщенні може негативно позначитися на психіці людини, а саме підвищувати схильність до істерії, провокувати депресивні настрої і навіть привести до синдрому роздвоєння особистості.