Дванадцятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На цьому тижні дитина починає рухати не тільки руками й ногами, а й головою. Малюк може відкривати і закривати рот. Довжина плода коливається між 4 і 5 см. На ультразвуковому обстеженні вже видно пальчики, щелепи, шлунок. До кінця тижня, матка помітно збільшується і штовхає вгору кишкові петлі, а це призводить до збільшення живота. Через збільшення матки може з’явитися біль в животі, особливо виражені тягнучі болі над лінією паху.

zarodysh-na-12-nedeleХороша новина — нудота і блювота вже не повинні турбувати матусю. Те ж саме стосується і сонливості і втоми. Поступово жінка отримує більше енергії, а вже помітний животик має позитивно вплинути на емоційний стан жінки і додати оптимізму. До того ж ризик відхилень в розвитку малюка різко знижується. Прийшов час подумати про заняття для вагітних жінок — це може бути йога, спеціальна гімнастика, басейн. Якщо вагітність проходить добре, помірно активний спосіб життя допоможе краще перенести вагітність і пологи. До того ж допоможе запобігти надмірному збільшенню ваги під час вагітності.

Дванадцятий тиждень ідеальний час для УЗД. І якщо вагітна жінка ще не проходила ультразвукове обстеження, то потрібно це зробити. Під час чергового огляду у гінеколога необхідно здати аналіз сечі, оскільки вагітність найбільш сприятливий час для розвитку інфекцій сечовивідних шляхів. До того ж бактеріурія може протікати безсимптомно і може виявлятися лише через перевищення кількісті бактерій в сечі. Цих показників в результаті аналізу достатньо для здійснення лікування.

Якщо ж мама схильна до інфекцій сечовивідних шляхів потрібно пити багато рідини, наприклад, свіжовичавлені соки, мінеральна вода, зелений чай, компоти, узвари. Це допоможе вимити бактерії із сечових шляхів. Під час вагітності так само можуть проявитися симптоми сечокам’яної хвороби.

Досить поширене явище у вагітних жінок це запор. У таких випадках потрібно скоротити споживання напоїв з кофеїном, шоколад, какао, чорні ягоди, важку та смажену їжі. У разі частих або постійних запорів потрібно підібрати підходящу дієту і проконсультуватися із спостерігаючим лікарем, можливо, він випише якісь лікарські препарати. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням і лікуванням народними засобами, оскільки деякі трав’яні чаї з проносним ефектом можуть викликати підвищену активність і навіть скорочення м’язів матки.

Основні структури нервової системи плода вже розвинені, тому застосування фолієвої кислоти можна припинити, але тільки після консультації лікаря. Крім того, лікар може призначити полівітаміни для вагітних жінок. Однак організм краще поглинає вітаміни і мінерали природного походження. На цій стадії вагітності просто необхідно їсти багато продуктів з високим вмістом заліза. Найбільш багаті залізом м’ясо, птиця та риба, яєчний жовток, цільнозерновий хліб, крупи грубого помелу, вівсяні пластівці, горіхи та сушені фрукти.