Двадцятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

До двадцятого тижня вагітності дитина значно виросла. Зараз плід важить близько 280-350 г і від 22 до 25 см в довжину, але при цьому він не займає багато місця в матці, а вільно плаває в навколоплідних водах. Плідний слиз (захисний шар жиру) шкіри дитини потовщується. А в шкірі з’являється жирова клітковина. Починають рости волосся і нігті. Відбуваються дуже важливі зміни в статевих органах. Вони вже давно створені природою, але у дівчаток утворюється матка і починається процес відкриття піхви. У хлопчиків може початися процес опускання яєчок у мошонку.

20-nedelya-beremennostiПри ультразвуковому обстеженні можна визначити розміри і розташування дитини, а також побачити дефекти кісток і органів, які видно в даний момент. В залежності від положення плода, іноді можна визначити стать дитини. У той же час ультразвук допоможе також оцінити стан пуповини, плаценти і навколоплідної рідини.

З ростом матки можуть виникнути проблеми через здавлювання сусідніх органів: шлунку, нирок і легень. Наслідками цього тиску можуть бути розлад шлунка, часте сечовипускання, і задишка при фізичному навантаженні. Все більш імовірною стає поява розтяжок на шкірі, тому бажано використовувати зволожуючий крем. Для зміцнення тіла також потрібно пити багато рідини. Але варто дуже обережно підходити до вибору рідини. Якщо пити солодкі соки і напої, то можна істотно підвищити рівень цукру в крові, що сприяє збільшенню ваги, негативно впливає на стан зубів.

До цього тижня вагітності майбутня матуся повинна набрати вагу близько 5 кг. При значних відхиленнях від цієї цифри потрібно терміново звернутися до лікаря. При надмірній вазі є велика ймовірність розвитку цукрового діабету і гіпертонії, а при нестачі – виснаження і загроза викидня.

На жаль, паралельно зі збільшенням об’єму циркулюючої крові збільшується і відчуття втоми при швидкій ходьбі або виконанні домашніх обов’язків. Уникнути їх не вийде, тому краще змиритися як з неминучим. Температура шкіри може ставати на пару градусів вищою. Ці зміни пов’язані з великим припливом крові до шкіри і підвищенням обміну речовин. Очевидно, є відчуття підвищеного потовиділення. І це дійсно так. Розрадою може служити тільки те, що запах поту не буде інтенсивним, оскільки під час вагітності зменшується секреція так званих потових залоз.

Давно відомо, що прийом медикаментозних препаратів під час вагітності краще звести до мінімуму, але є такі препарати, які повністю протипоказані.