Двадцять восьмий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На 28 тижні вагітності, дитина починає виробляти сурфактант, речовину, що покриває внутрішню поверхню альвеол легень і при цьому знижує їх поверхневий натяг. Таким чином, поверхнево-активні речовини дозволяють розширитися легеневим альвеолам, що є просто необхідною умовою для самостійного життя.

Dvadtsat-vosmaya-nedelya-beremennosti-28-nedelya-300x300Триває процес дозрівання організму дитини: продовжується зростання і дозрівання деяких внутрішніх органів. Волосся стає довшим. Триває відкладення жирової тканини під шкірою. Дитина має близько 37 см в довжину і важить 800-1000 г.

На двадцять восьмому тижні можуть з’явитися ще деякі зміни, такі як поява жовтуватих виділень з сосків. Виділення ці називають «молозиво» (речовина, яка виробляється з молока). Турбуватися з цього приводу не треба, такі виділення цілком природні, але необов’язкові.

Інтенсивність набряків може збільшуватися. Звичайно ж, це дуже дратує і доставляє масу незручностей, крім того набряки з’являються не тільки на ногах, але і на обличчі та на руках. Тому потрібно намагатися проводити якомога менше часу в одному положенні. Тримати ноги в трохи піднятому положенні. Потрібно скоротити споживання рідини, це зменшить набряки. Якщо з’явилися набряки на руках потрібно на кілька місяців відмовитися від кілець. Дуже ефективний спосіб зменшити набряки на ногах це компресійні панчохи. Може бути, вони не настільки привабливі, але вони допоможуть запобігти утворенню варикозного розширення вен.

З цього періоду відвідувати жіночу консультацію потрібно вже не раз в місяць, а раз в тиждень. При огляді лікар побачить розташування дитини в матці. Воно може бути головне або сідничне. Якщо голова дитини тисне на шийку матки, цілком ймовірне настання передчасних пологів. Якщо сідничне, томоже знадобитися кесарів розтин. Однак якщо вагітність проходить без ускладнень, то дитина народитися тільки через два місяці, цього часу цілком достатньо, щоб малюк змінив положення.

На початку третього триместру вагітності, як правило, проводиться стандартний набір аналізів і обстежень. Необхідний загальний аналіз крові та рівня антитіл у крові. Оскільки об’єм крові в період вагітності збільшується приблизно на 30%, а обсяг формених елементів крові приблизно на 25% виникає анемія (недокрів’я внаслідок розведення крові), при цьому може значно знизитися рівень заліза в крові. Якщо рівень заліза в нормі, навіть, незважаючи на наявність анемії, не потрібно приймати препарати із залізом. Перш ніж вживати які-небудь препарати, бажано проконсультуватися з лікарем і збільшити споживання продуктів, багатих залізом.

Якщо група крові вагітної жінки резус-негативна, на цьому тижні потрібно зробити аналіз резус-антитіл. Якщо у вагітної жінки кров резус-негативна, а у дитини резус-позитивна, під час родів може статися перехід від дитини резус-позитивних еритроцитів в кров матері, чия імунна система може відреагувати шляхом створення антитіл. Ці антитіла можуть створити проблеми при наступній вагітності з таким же співвідношенням груп крові.

У таких випадках після пологів, як правило, вводиться препарат, який зводить нанівець дію вищезазначених материнських антитіл. Ця терапія застосовується і при рясній кровотечі під час вагітності, звичайно, тільки якщо у вагітної жінки кров резус-негативна.