Двадцять третій тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Шкіра дитини формується швидше, ніж жирова клітковина, тому до теперішнього часу вона здається прозорою, але ось настав момент, коли це змінюється. Жирова клітковина потихеньку утворюється, але, не дивлячись на це, шкіра дитини як і раніше виглядає дряблою і зморшкуватою. А через пігменту, який накопичився вона стає червонуватого кольору. Рухи малюка можуть бути дуже енергійними, а іноді навіть трошки болючими для мами.

plod-na-23-nedeleДитина вже відчуває те середовище, в якому вона знаходиться і пуповину, яка дає їй харчування. Крім цього навколоплідні води містять глюкозу, що забезпечує додаткове харчування і допомагає відновити енергетичні витрати. Напевно, завдяки солодкуватому смаком малюк заковтує велику кількість навколоплідних вод, що може викликати гикавку. Малюк має 28-31 см в довжину і важить близько 400 — 450 г.

На даному етапі вагітності можливі нерегулярні, безболісні скорочення матки – це відбувається через те, що вона знаходяться в стадії підготовки до пологів. У міру розвитку вагітності, маткові скорочення стають сильнішими, але основною характеристикою цих скорочень є відсутність впливу на шийку матки. Отже, шийка матки не буде скорочуватися і не відкриється. А значить, ніякої загрози ці невеликі скорочення не несуть. Але, незважаючи на це не варто нехтувати консультацію гінеколога.

Скорочення матки можуть бути записані за допомогою кардіотокографії (КТГ), яка використовується в основному для запису серця дитини, швидкості і рухової активності матки (особливо на пізніх термінах вагітності, або за конкретними показаннями).

На жаль, вагітні жінки, не позбавлені можливості інфікування грипом або іншими простудними захворюваннями, тому варто берегти здоров’я матусі і це збереже здоров’я дитини. Але якщо все ж не вдалося уникнути цієї недуги, потрібно серйозно поставитися до лікування і не перестаратися з прийомом медикаментів, а може бути і зовсім від них відмовитися. У будь-якому випадку, перш, ніж почати лікування потрібно проконсультуватися з лікарем і краще викликати його додому, ніж відвідувати лікарню, де можна погіршити стан ще якою-небудь інфекцією, але ви повинні знати, що застуда і грип не повинні завдати шкоди вашій дитині, якщо є температура, яка триває довгий час, або ускладнення.

Ось кілька порад, які допоможуть подолати високу температуру:

* потрібно пити велику кількість рідини, особливо якщо спостерігається рясне потовиділення;

* пити теплі напої;

* покласти прохолодний компрес на лоб або загорнутися у вологе простирадло;

* варто носити широкий одяг;

* приймати частіше душ;

* їсти регулярно, навіть якщо зовсім немає апетиту;

* забезпечити добрий сон.

Вагітні жінки часто не можуть спати через занепокоєння, часте сечовипускання, печію, судоми в литкових м’язах і загальне нездужання. Тим не менше, здоров’я мами і дитини напряму залежить від правильного сну. Можна прийняти теплу (але не гарячу) ванну, включити заспокійливу музику, почитати книгу або випити трав’яного чаю, щоб розслабитися і спокійно заснути.

Багато лікарі рекомендують вагітним жінкам спати на боці, а не на животі або на спині, так кров до плаценти тече плавно. Якщо на боці спати незручно, можна спробувати покласти подушку між колінами це дозволить знизити тиск ваги тіла.