Двадцять шостий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На цьому тижні дитина нарешті відкриває очі. Вже повністю сформовані всі шари рогівки, сітківки очного яблука, повіки. Тепер формуються, і крихітні вії і брови, які будуть продовжувати рости до самого народження. Колір очей у цей період майже у всіх малюків блакитний або світло-сірий і змінюється тільки через кілька місяців (зазвичай шість) після народження.

Dvadtsat-shestaya-nedelya-beremennosti-26-nedelya-300x300Шкіра дитини все ще зморшкувата, тонка і червона, так як кровоносні судини займають весь підшкірний шар, а жирова клітковина ще не повністю розвинена. Дитина має близько 35 см в довжину і важить 700-850 г.

З перебігом вагітності і через збільшення ваги, можуть з’явитися нові проблеми, які заважають і створюють дискомфорт вагітним жінкам. Іноді відбуваються головні болі, безсоння, судоми ніг. У таких випадках потрібно подумати про дієту, подбати про дотримання норм маси тіла для вагітних. Ще одним важливим фактором на цій стадії вагітність є забезпечення організму матусі достатньою кількістю магнію. Клінічний дефіцит магнію, як правило, проявляється судомами литкових м’язів, і в більшості випадків через дефіцит магнію можуть бути і передчасні пологи. Необхідна для вагітної жінки доза магнію становить 300 мг/добу.

Статистика показує, що протягом репродуктивного періоду життя близько 20 — 40% жінок хворіють герпетичною вірусною інфекцією. При вагітності це захворювання виявляється більш активно. Особливо гостро стоїть проблема з генітальним герпесом під час вагітності. Тому що існує велика ймовірність передачі його новонародженій дитині під час пологів. Якщо це нова інфекція, яка вперше проявилася під час вагітності, ймовірність передачі вірусу герпесу новонародженій дитині становить 40 — 60%. У цьому випадку, як правило, медпрацівники планують кесарів розтин.

У разі вторинної інфекції, ризик передачі інфекції новонародженій дитині становить 10%. Таким чином, вагітні жінки, які раніше переносили генітальний герпес, повинні постійно протягом всієї вагітності проводити профілактику і противірусну терапію.

Новонароджені діти, мами яких страждають генітальним герпесом, повинні бути відокремлені від інших малюків, тому що є можливість передачі інфекції. Грудне вигодовування не заборонене, але необхідно суворо дотримуватися правил гігієни.

Як правило, статеві інфекції герпесу тривають не довше, ніж два тижні.